Як визначити темперамент дитини.

Темперамент у людини визначає швидкість, інтенсивність його психічних реакцій та емоційних станів. Визначити темперамент людини можна методом спостереження. Спостерігати може сама людина, але об'єктивніше буде оцінка оточуючих його людей. В дорослій людині зазвичай поєднується кілька типів темпераменту. Контролювати темперамент йому допомагає сформована сила волі і характер. Дитині ж значно складніше управляти своїм темпераментом, тому що він ще не має досить розвиненою волею для цього. Завдання батьків - визначити домінуючий тип темпераменту у їх дитини, вивчити його сильні і слабкі сторони. Існує чотири основних види темпераменту: меланхолійний, сангвінічний, холеричний і флегматичний.
Вам знадобиться
  • тривале спостереження за малюком
Інструкція
1
Поспостерігайте за дитиною, якщо він схильний до перерахованих нижче реакцій і типам поведінки, то його темперамент - сангвінічний. На зауваження дорослих (батьків або вчителів) малюк реагує жваво, просить вибачення, якщо напустував, але через п'ять хвилин знову береться за своє, з подвоєним ентузіазмом. Якщо дитині доводиться сперечатися, він активно стоїть на своїй думці, але при цьому здатний почути думку іншої людини. У незнайомому приміщенні (в гостях, у лікаря, у вас на роботі) дитина швидко орієнтується, починає вивчати навколишній його новий світ. Дитина швидко змінює одну гру на іншу.
2
Зазвичай вам насилу вдається переконати малюка в тому, що він чинить неправильно. На всі ваші доводи з цього приводу він проявляє гнів і різку незгоду, а потім все одно надходить по-своему.Мненіе однолітків він не сприймає всерйоз і якщо справа доходить до спору, він просто відмовляється слухати, може сказати різкі речі, легко образити іншу людину , навіть заподіяти біль. Дуже запальний. У незнайомій обстановці нервує, йому складно всидіти на месте.Еслі перераховані якості підходять вашій дитині, його темперамент - холеричний.
3
Зазвичай ви без проблем пояснюєте дитині, як не варто себе вести. Він приймає ваше зауваження, погоджується і більше не робить того, за що ви зробили йому зауваження. Якщо потрібно прийняти рішення ваш малюк ніколи не метушиться, перш, ніж зробити щось він зважує всі варіанти і вибирає найбільш підходящий. Всі вчинки робить без внутрішньої і зовнішньої суєти. Вміє зосередитися і довести розпочату справу до кінця. У новому для нього місці він озирається на всі боки, спокійно вивчаючи навколишні предмети і людей. Якщо перераховані якості підходять вашій дитині, його темперамент - флегматичний.
4
На зауваження, прохання не пустувати малюк миттєво ображається, причому до сліз. Якщо ви питаєте дитини, що йому більше подобається, просіть вибрати між декількома варіантами (куди піти гуляти, яку іграшку взяти з собою), він зазвичай поводиться скромно. Приймати рішення йому складно. У відносинах з однолітками він теж нерішучий, ніколи не вступає в суперечку, воліє перебувати один. Дитина зазвичай ховається за вашу спину в новій для нього обстановці, з новими людьми поводиться скуто. Майже не виявляє своїх емоцій. Перераховані якості відносять до меланхолійному темпераменту.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що не існує хорошого або поганого типу темпераменту. Якщо ви помітили, що ваш малюк схильний до меланхолійному типу поведінки, то не варто звинувачувати його в цьому і переробляти в сангвініка. Всі володіють позитивними якостями. Наприклад, сангвінік зможе знайти спільну мову з будь-якою людиною. Холерик здатний захопити своєю ідеєю, він лідер за природою. Флегматик завжди домагається своєї мети, тому що працьовитий і вміє зосереджуватися. Меланхолік - дуже тонка і чутлива натура, з них можуть вийти чудові поети, письменники або художники.
Корисна порада
У кожного типу темпераменту є плюси і мінуси. Ваше завдання допомогти дитині розвинути волю і характер, щоб у майбутньому він міг контролювати темперамент. А також розвинути позитивні сторони її темпераменту.