Як лікувати простудні захворювання.

Дощова мерзлякувато осінь і рання сльотава весна - ці часи року характеризуються збільшенням кількості простудних захворювань. Під поняттям «застуда» ховаються гострі інфекційні захворювання , а також загострення хронічних захворювань, переважно верхніх дихальних шляхів. Перш все простудні захворювання лікарі об'єднували в загальну групу під назвою: "гострі респіраторні захворювання (ГРЗ)", сучасна назва - "гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ)".
Інструкція
1
ГРВІ передається повітряно-крапельним шляхом (при близькому спілкуванні з хворими людьми), а також через брудні руки, побутові предмети, дверні ручки і поручні в транспорті. ГРВІ чи застуда викликається вірусами і може ускладнюватися бактеріальною інфекцією, як і гріпп.Главние симптоми застуди - слабкість, підвищена температура тіла, нездужання, кашель - сухий, або з мокротою, болю в грудях. Грип зазвичай починається з ломоти у м'язах і лихоманки, стан людей різко погіршується, хочеться прилягти, виникає роздратування і біль в горлі, сухий кашель, лихоманка.
2
Якщо ви захворіли, обов'язково потрібно викликати доктора, який призначить вам лікування. До його приходу можна трохи полегшити свій стан. Для цього зробіть наступні процедури: пийте багато теплої рідини, очистіть ніс від слизу, пополощіть горло теплою водою, в яку можна додати соду, від болів в горлі допоможуть пастилки або льодяники, прийміть вітамін С.
3
Не варто забувати і про профілактику простудних захворювань, якщо в будинку хворий: - частіше мийте руки з милом після повернення з вулиці і перед їжею; - намагайтеся часто не чіпати руками обличчя; - при чханні та кашлі прикривайте рот хусткою; - використовуйте одноразові паперові носові хустки, які одразу викидайте; - користуйтеся окремим посудом і столовими приборами; - уникайте близького контакту з хворими.
4
Існують перевірені часом народні рецепти, якими не варто нехтувати. Цибуля, часник і лимон повинні міцно ввійти в раціон хворого. Курячий бульйон, відвар шипшини і малинове варення, також чудові помічники в боротьбі з застудою.
5
Скористайтеся порадами фітотерапевтів і придбайте в аптеці соснове, евкаліптова або ялицеве масло, застосовуйте їх для інгаляцій в аромалампу, або капніть кілька крапель на подушку. Масла дерев хвойних порід відмінно борються з хвороботворними бактеріями.
Корисна порада
Уникнути сезонних застуд або хоча б скоротити їх допоможе спорт, загартовування і підвищення імунітету. Незайвим буде щорічно пропивати курс вітамінів, і збільшити в щоденному меню кількість свіжої зелені, фруктів і овочів, багатих вітаміном С.