Як знайти хробака.

При риболовлі традиційним способом на поплавкову вудку без наживки не обійтися. Універсальна насадка, на яку ловлять в будь-який час року - черви. Щоб зібрати або накопати черв'яків, слід знати, в яких місцях і на якому грунті вони водяться.
Інструкція
1
Плотву, подлещика і коропову рибу середнього розміру добре ловити на гнойового хробака . Він найкоротший і тонкий з усіх застосовуваних на риболовлі черв'яків. Колір його червонувато-жовтий. При насадженні на гачок такий черв'як виділяє рідину з різким запахом. Гнойового хробака слід шукати в гниючому гної, рідше він зустрічається в сухому або дуже сирому гної. Іноді таку приманку можна виявити в жирній землі, наприклад, в покинутому парнику.
2
Земляний черв'як крупніший, має сіро-біле забарвлення; зустрічаються великі екземпляри рожевого відтінку. Земляного хробака здобувайте в грунті, на глибині 15-20 см. Підійде глинистий грунт, але краще всього спробувати щастя на доглянутою городньої землі. Чим тепліше повітря, тим глибше черв'як йде від поверхні. При добуванні земляного хробака без лопати вам не обійтися. Але напередодні негоди земляний черв'як виповзає на поверхню. Застосовується, в основному, для лову на донку.
3
Ще більш крупний черв'як - дощовика. Він має червоне забарвлення з синюватим або фіолетовому відливом. Житла дощовика - під старою соломою, тирсою, стружкою, під купами прілого листя. Такі черви зазвичай відкрито лежать на вологій землі, викопувати їх не потрібно. Риба добре реагує на дощовика, але на гачку він швидко перестає звиватися і висне нерухомо.
4
А ось виповзок іноді досягає довжини в 20-30 см. Пройдіться по садовим або паркових доріжках. Якщо побачите купи землі, посуньте їх - часто там можна побачити круглий отвір, заткнути листям. Прийшовши до цього місця в темний час з ліхтариком, ви з високою ймовірністю знайдете кожушка що виглядає з норки. Схопите його пальцями біля землі і акуратно витягнете, намагаючись не поспішати (інакше черв'як порветься). На кожушка добре ловляться великі хижі риби.
5
Збирати черв'яків найкраще в чистий мішечок з полотна, в картонну коробку або дерев'яну скриньку. Не годяться консервні банки та поліетиленові пакети. Зберігати черв'яків слід в тій землі, з якої їх викопали.