Як робити масаж немовляті.

У перші місяці життя малюки спілкуються на мові тіла. Роблячи масаж дитині, в кожному своєму дотику ви даруєте йому ніжність і любов. Легкі погладжування маминими руками піднімуть крихті настрій, заспокоять і допоможуть розслабитися. На думку педіатрів, кожна дитина віком до року повинен отримувати масаж .
Інструкція
1
Для початку потрібно вибрати місце для проведення масаж а. Диван або ліжко не підійдуть, адже вони занадто м'які, пеленальний або звичайний обідній столик - найкращий варіант. Тільки не забудьте застелити його ковдрою і чистої простирадлом.
2
Перед тим, як робити масаж необхідно провітрити кімнату. Нормальна температура повітря - до + 22 ° С.
3
Руки повинні бути теплими і, звичайно ж, чистими, з коротко підстриженим нігтями. Годинники та прикраси краще зняти.
4
Коли краще робити масаж ? Однозначної відповіді немає. Це може бути і день і вечір. Діти, так само як і дорослі, діляться на «совенят» і «жайворонків», тому прослідкуйте за крихтою і виберіть найкращий час. Обов'язкова умова - проводити масаж після годування. Хвилин через тридцять.
5
Можна використовувати різні олії, але перевірте, щоб у дитини не було на нього алергії.
6
Частіше розтирайте стопи малюка, розминайте пальчики на його ніжках. Це активізує безліч точок і поліпшить роботу органів новонародженого.
7
Можна масажувати вушка, приблизно по півхвилини кожну, акуратно відтягувати вниз мочку дитини близько десяти разів. Такий масаж зміцнюють імунітет.
8
Підносите до ніжок та ручок дитини речі різної фактури: теплою, сухий, прохолодною або шорсткою. І краще коментувати ці дії, несподіванок для дитини бути не повинно.
9
Є кілька прийомів масаж а. Наприклад, розтирання, коли при русі руки попереду утворюється складка. Розтирання роблять пальцями або кулаком. При розминці шкіру дитини трохи піднімають, відтягують і як би віджимають. Такі рухи підсилюють кровопостачання і покращують тонус м'язів.
10
Ускладнювати масаж краще поступово, починаючи з окремих частин тіла. Малюкам дуже подобаються, коли їм гладять ручки і ніжки. Поступово можна перейти до масаж у животика, грудки і спинки.