Як визначити косоокість.

Косоокість являє собою захворювання, при якому в результаті порушення роботи однієї або декількох очних м'язів, положення очей стає неправильним. При цьому захворюванні очі людини дивляться не в одному напрямку, а в різних, що призводить до порушення фокусування на аналізований предмет.
Інструкція
1
Косоокість - це хвороба, яку нескладно визначити без допомоги лікарів. Найчастіше воно виникає у дітей у віці 2-3 років - у цей час очі ще тільки починають працювати содружественно. Виявлене на початкових стадіях косоокість легко піддається лікуванню. Чим старша дитина, тим складніше повернути нормальний стан очей.
2
Косоокість може бути збіжним, коли одне око відхиляється до носа. Найчастіше воно поєднується з далекозорістю. При розходиться косоокості, коли одне око відхиляється до скроні, зазвичай спостерігається короткозорість. Вертикальне косоокість характеризується відхиленням очі вгору або вниз.
3
Виділяють декілька причин косоокості. Воно може виникнути в результаті травми, хвороби, очної операції, а також бути вродженим. У дорослих при косоокості спостерігається двоїння, тобто в мозок поступає два зображення. У малюків двоїння виникає досить рідко, в зв'язку з швидкою адаптацією дитячого мозку.
4
Для виявлення косоокості у дітей проводять скринінгові дослідження, щоб виявити проблему якомога раніше. Чим менша дитина і чим швидше буде розпочато лікування, тим більше шансів повернути йому нормальний зір.
5
Отже, найбільш часто зустрічаються симптоми косоокості наступні: це може бути двоїння, але як вже було зазначено, воно виникає не завжди; відхилення ока до носа або скроні, як наслідок спостерігається похиле або повернене положення голови; прищуривание.
6
Виявити косоокість і його ступінь можна при огляді у офтальмолога і повному дослідженні очей за допомогою тестів на бінокулярний зір і з застосуванням призматичних лінз. Залежно від ступеня і причини косоокості, віку пацієнта, призначають відповідне лікування.
7
В першу чергу коригують супутні порушення зору: далекозорість, короткозорість, астигматизм. Також застосовують спеціальні фізичні вправи, які напрямки на зміцнення м'язів ока, що косить. Якщо носіння окулярів, різні тренування і інші процедури не допомагають, вдаються до оперативного втручання, після якого потрібне постійне спостереження у окуліста.