Як плести з бісеру пасхальні яйця.

Кольоровий бісер і стеклярус можна використовувати не тільки для створення нових речей, але і для прикраси вже існуючих. Так, наприклад, можна обплести бісерною сіткою пасхальне яйце або навіть «вибісеріть» на ньому цілі картини.
Вам знадобиться
  • - бісер;
  • - волосінь/нитка з голкою;
  • - аркуш паперу в клітинку;
  • - кольорові олівці.
Інструкція
1
Набирати бісерний візерунок, що покриває яйце, можна як на нитку, так і на волосінь. Нитки підійдуть тонкі і міцні, ідеальної буде шовкова нитка, що збігається за кольором з бісером. Вибираючи волосінь, перевірте, чи пройде вона 2-3 рази на найменшу бісеринку.
2
Візьміть волосінь довжиною 70 см. Нанизайте на неї дві бісеринки і розташуйте їх так, щоб один кінець нитки становив 20 см, а інший - 50. Потім виберіть ще дві намистинки, просмикніть в них обидва кінці волосіні назустріч один до одного . Таким нізаніе по дві штуки зробіть смужку, яка буде дорівнює висоті (не плутайте з шириною) центральної, найширшій частині яйця .
3
Закріпіть короткий кінець нитки вузликом і обріжте його. Другий кінець пропустіть в першу бісеринку в ряду, нанизайте на нього дві нових намистини і пропустіть в пару наступних намистин в попередньому ряду. Продовжуйте плести пояс, набираючи і прошиваючи по дві бісеринки. Коли смужка буде дорівнює обхвату яйця в найширшій частині, надягніть її на яйце, пропустіть волосінь через всі намистинки самого першого ряду, з'єднуючи кінці «пояса» і зав'яжіть непомітним вузликом.
4
Верхня і нижня частини виробу набираються по черзі. Візьміть 50-сантиметрову волосінь, зав'яжіть на одному кінці вузол, а на робочий кінець надіньте одну намистину. Покладіть яйце перед собою горизонтально (на бік). Просмикніть волосінь в одну бісеринку верхнього ряду пояса рухом зверху вниз, потім знову введіть її у щойно набрану бісеринку. Нанизайте нову бісеринку і так само просмикніть волосінь в бісерину основи, а потім повторно в набрану. Таким способом набираються всі ряди до верхівки яйця . На початку і наприкінці кожного ряду кількість бісеринок скорочується на одну.
5
Щоб зробити бісерне покриття з малюнком, заздалегідь складіть схему плетіння. Для цього в зошиті в клітинку накресліть прямокутник заввишки 14 клітинок і завдовжки 62. Кожна клітинка, зафарбована своїм кольором, відповідає бісеринці. Ця частина припадає на центральний «пояс» на яйці. Далі візерунок можна продовжувати, орієнтуючись на ряди основи або прибудувати до довгих сторонах прямокутника по 5 трикутників. При цьому враховуйте скорочення ширини яйця , збавляючи в кожному ряду по одній бісеринці з правого і з лівого боку трикутників. Кількість бісерин в схемі може змінюватися в залежності від розміру яйця .