Як визначити нормальну вагу людини.

Для кожної нації існує свій норматив ідеального ваги . Залежить він від культури харчування, способу життя. Крім того, ідеальна вага змінюється з віком. До середини життя вага людини збільшується, до літнього віку знижується. Ідеальним вважається вагу, якщо він не обмежує вас у своїх бажаннях і не викликає проблем зі здоров'ям.
Інструкція
1
Зважуйтеся на одних і тих же ваги х, краще вранці і на голодний шлунок. Зростання вимірюйте як можна точніше, краще використовуйте медичний ростомір.
2
Скористайтеся найпростішою формулою підрахунку ідеального ваги , що існувала ще в радянські часи: зріст мінус 110. Проте вона не враховує статура і возраст.Чтоби врахувати вік (якщо вам більше сорока років), користуйтеся інший формулою: зріст мінус 100. Для людей тонкокостними, з астенічної конституцією з отриманого результату варто відняти ще 10%, а для людей з пікнічной конституцією (ширококостим) - додати 10%.
3
Підрахуйте свою оптимальну вагу за формулою Лоренца: [зростання (см) - 100] - [зростання (см) - 150]/2. Хоча для невисоких людей формула грішить неточностями.
4
Визначте норму ваги тіла за допомогою індексу маси тіла (індекс Кетле): вага (кг)/зріст (м) .- якщо індекс вийшов менше 15, то спостерігається гострий дефіцит тіла; - 15-20 - існує дефіцит маси тіла; - 20-25 - ідеальна вага; - 25-30 - надлишок ваги ; - більше 30 - дуже багато зайвих кілограммов.Етот спосіб вважається найбільш точним.
5
Визначте відповідність нормі вашого ваги за допомогою сантиметра за формулою: окружність талії/окружність бедер.- у чоловіків результат повинен бути не більше 0,9; - у жінок не більше 0,8. Якщо приватне виявляється більше норми, необхідно знизити вагу.
6
Спробуйте ще такий метод: виміряйте окружність грудей на вдиху і на видиху. Обчисліть середнє значення і помножте його на значення зростання. Підсумок розділіть на 240. Наприклад, середній показник окружності грудей - 90 см (припустимо, 100 на вдиху і 80 на видиху). Помножте отримане число на зріст 160 см = 14400, розділіть на 240 = 60. Це ваш нормальну вагу, а реальний може бути плюс-мінус десять відсотків.
7
Визначте для себе без вимірювальних приладів діапазон нормального ваги , тобто ваги , при якому ви почувається добре. Допустимої різницею між ідеальним вагою і суб'єктивними відчуттями вважається п'ять кілограмів в ту або іншу сторону. Якщо ж різниця складає більше десяти кілограм, необхідно робити певні кроки до зміни способу життя. Часто буває, що психологічний дискомфорт є причиною появи зайвої ваги .
Зверніть увагу
Багато хто впевнений, що формула ідеальної ваги - це зростання в сантиметрах мінус сто, і засновуючи на цьому переконанні, вони доводять свою вагу «до досконалого». На жаль, все не так просто, і цифра на вагах швидше вводить в оману.
Корисна порада
Щоб порахувати оптимальну вагу, необхідно з величини росту (в сантиметрах) відняти число 100. Наприклад, при довжині тіла рівною 160 см - бажаний вага 60 кг. Якщо зростання в проміжку 165-180 см, віднімайте число 105.