Як відучити щеняти від ліжка.

Милі і чарівні щенята викликають розчулення і бажання їх балувати, брати на руки, пестити. Однак така поведінка дуже швидко призводить до того, що песик перетворюється (з вашої точки зору) в справжнього монстра: гризе тапки, розкидає газети і розриває вашу постіль, часто плутаючи її з туалетом. І перед господарями постає питання: як же відучити свого вихованця від ліжка ?
Вам знадобиться
  • - підстилка;
  • - фольга;
  • - подушки.
Інструкція
1
Привчіть собаку до того, що у неї є своє місце. Це слід зробити відразу, як тільки цуценя з'явився в будинку. Така демонстрація дозволяє відразу приступити до навчання собаки та її дресируванню. Підведіть малюка до підстилки (головне, щоб в майбутньому ви не міняли її розташування), вкажіть на неї рукою і промовте команду. Зазвичай це слово "місце". Після того як щеня займе свою лежанку, похваліть його.
2
Не бийте і не лайте цуценя, виявивши його на ліжка . Примусьте його слухатися ваших слів - в будинку може бути тільки один господар, і цим господарем повинні стати ви. Намагайтеся добитися поваги, але не залякуйте цуценя, інакше з нього виросте боягузлива і агресивна собака, яка стане джерелом загрози для вас і вашої родини.
3
Відучувати цуценя від ліжка так, щоб він просто перестав хотіти на неї заплигувати. Так, відрізав на неї гору подушок, які обрушаться на цуценя під час чергової спроби підкорити хазяйський "Еверест" або застеливши її страшної шарудливої фольгою, ви досягнете того, що собака почне обходити ліжко стороною. Головне - уникайте крайніх заходів, які викличуть виникнення панічної боязні або заподіють зайвий стрес. Заходи повинні бути досить м'якими, але дієвими.
4
Хваліть собаку, якщо вона займає належне місце і виконує ваші команди. Так багато господарів після того як по команді "Не можна" їх щеня зістрибує з ліжка , лають його або займають нейтральну позицію, забуваючи про винагороду. Забудьте про власні негативних емоціях і дотримуйте правило: виконана команда тягне за собою нагороду. Інакше вас просто перестануть слухатися.
5
Зверніть увагу на те, як часто ви вигулюєте цуценя. Якщо він не просто спить в ліжка або влаштовує на ній безлад, але справляє на ній потребу, то це пов'язано з тим, що собаці не вистачає часу на прогулянці. Не забувайте, що цуценя необхідно випускати частіше, ніж дорослу собаку.
6
Виконуйте всі рекомендовані дії паралельно: привчайте до місця, виробляйте реакцію на команду "фу" і "не можна", розробляйте методи по усуненню бажання цуценя влізти на ліжко, і тоді ви досить скоро досягнете бажаного результату, а як приємний бонус побачите, що собака засвоїла кілька базових команд.
Зверніть увагу
Не карайте щеняти, якщо процес псування ліжка уже пройдено - собаки не розуміють, за що послідувала кара, якщо вона йде в розриві з діяльністю.