Як лікувати отруєння у кішок.

Власники кішок повинні бути готові до того, що їхні вихованці можуть стати жертвами різних захворювань. Навіть належний догляд не може застрахувати кішку від тих чи інших проблем. Одним з найпоширеніших захворювань, з необхідністю лікування якого стикаються господарі, є отруєння. Важливо при цьому не нашкодити тварині, а вчасно і, головне, правильно допомогти йому.
Вам знадобиться
  • активоване вугілля
  • чай
  • клізма
  • сіль
  • ковдру
Інструкція
1
Симптоми отруєння кішок можуть мати різну вираженість. Це пов'язано з тим, що саме захворювання, як і у людини, у тварин може проявлятися в різній формі і з різним ступенем тяжкості.
2
Дійте швидко. Отруєння проявляється раптово і швидко розвивається. Перші ознаки виражаються в ознобі, рясному виділенні слини, прискореному диханні. Після цих симптомів з'являється блювота, посилене скорочене м'язів, пронос. По поведінці кішки зазвичай видно, що у неї болить живіт, загальний стан характеризується апатичністю або навпаки - підвищене збудження.
3
Викличте ветеринара, особливо, якщо підозрюєте важке отруєння. По можливості не займайтеся самостійним лікуванням, щоб не нашкодити кішці. Однак не сидите в очікуванні - в ваших силах полегшити стан улюблениці. Першим кроком у допомозі тварині повинна стати зупинка розповсюдження отрути і виведення вже надійшла дози. Це забезпечується за допомогою різних блювотних засобів. Не забувайте, що порції для кішок повинні відрізнятися від таких для людей: так, якщо ви використовуєте розчин кухонної солі, достатньо двох чайних ложок стакан води (обов'язково теплою).
4
Знизьте частку міститься в крові отрути. Напоїте кішку великою кількістю води, дайте активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на 5 кг ваги і поставте клізму. Також можна заварити міцний чай. Слідкуйте за теплообміном тваринного: при яскраво-вираженому ознобі укутайте кішку ковдрою.
5
З'ясуйте та усуньте причини отруєння після надання першої долікарської допомоги. Якщо підозрюєте, що виною тому був корм, краще відмовитися від нього і більше не давати вихованкою. Відвезіть кішку на огляд в клініку, навіть якщо здається, що отруєння пройшло безслідно.
Зверніть увагу
Розмовляйте з кішкою під час її хвороби і слідкуйте за інтонаціями. Неважливо, що ви будете говорити, головне, щоб це звучало ласкаво і втішно.
Корисна порада
Не проявляйте зайвої ініціативи і, навіть відмовившись від виклику лікаря, спробуйте отримати консультацію по телефону.