Як провести мозковий штурм.

Мозковий штурм або брейнстормінг, вважається одним з ефективних методів пошуку рішень. Його народженням ми зобов'язані древнім вікінгам, які вдавалися до мозкового штурм у для пошуку виходу з проблеми, що трапилася під час експедиції. У сучасному суспільстві мозкової штурм особливо поширений в сфері бізнесу.
Вам знадобиться
  • - комфортне і тихе приміщення
  • - листи паперу
  • - ручки і олівці
Інструкція
1
По-перше, успіх брейнсторминга залежить від того, наскільки правильно його ведучий-модератор сумет керувати цим робочим процесом. В обов'язки ведучого входить напрям мозкового штурм а в потрібне русло. Для початку слід чітко сформулювати цілі, які ви бажаєте досягти. Оптимальне число учасників мозкового штурм а від 4 до 10 осіб, і краще, якщо вони будуть мати різні і думки про ситуацію. Учасники брейнсторминга повинні бути творчими, активними і скептично налаштованими людьми, знайомими з темою. Про початок мозкового штурм а їх необхідно попередити за 2-3 дня.
2
Найчастіше мозковий штурм починають з розминки, яка триває 5 хвилин. Завданням розминки може стати будь-який предмет, який потрібно представити в який-небудь особливої ситуації, або гри в асоціації та буриме. Розминка покликана налаштувати учасників брейнсторминга на креативний лад.
3
Перший етап - генерування ідей, триває від 20 до 30 хвилин. Учасники повинні за цей час запропонувати якнайбільше ідей - від найпростіших до абсурдних. Всі ці ідеї ретельно записуються додатковим учасником, виступаючим в ролі секретаря. Якщо генерація ідей стопориться, ведучий повинен проявити кмітливість, щоб розворушити учасників - наприклад, оголосити конкурс на саму нездійсненну ідею.
4
Потім відразу ж приступайте до другого етапу брейнсторминга - обговоренню. На цей етап зазвичай відводиться 20 хвилин. Проаналізуйте і обговоріть всі висловлені ідеї. Їх не треба критикувати, треба тільки визначити, застосовна ідея чи ні. І часом трапляється так, що сама абсурдна ідея виявляється найпродуктивнішою.
5
Останній етап брейнсторминга - підведення підсумків. Як би не пройшов мозкової штурм , 1-2 ідеї можуть виявитися корисними. Залишиться тільки їх впровадити в роботу, без чого вся ця затія з брейнстормингом взагалі буде безглуздою.
6
Наостанок ще кілька порад для успішного проведення мозкового штурм а. Ніколи не відхилятися від регламенту - він має важливе значення і затягування заходи нічого доброго не дасть. Проводите брейнсторминг в комфортні для більшості людей тимчасові періоди - в 10-11 або 15-18 годин. Постарайтеся забезпечити всім учасникам максимальний комфорт: якщо хочуть лягти - нехай ляжуть, хочуть ходити - нехай ходять. І забудьте про критику, їй ви можете вбити саму чудову ідею!