Як зробити плащ.

Плащі знову входять в моду. Представники багатьох субкультур знають, що це не тільки красива і дивний одяг, але і надійний захист від негоди. Ось як можна зшити таку красу.
Вам знадобиться
  • Щільна тканина (сукно, парусина брезент) шириною приблизно 120 см і довжиною в чотири ваших росту;
  • Швейна машинка або нитка з иголкой;
  • Ножницы;
  • Бумага-миллиметровка;
  • Застёжки-крючки;
  • Утюг.
Інструкція
1
Дуже історичним і красивим виходить плащ, зшитий за схемою спідниці-полусолнце. Тільки замість довжини спідниці беріть довжину плаща, а замість обхвату талії - обхват шеі.Сделайте на міліметрівці чотири однакових деталі викрійки майбутнього плаща з урахуванням своїх розмірів.
2
Пропрасуйте тканину праскою, складіть вчетверо і прикріпіть до неї папір. Обмітайте деталі і виріжте.
3
Сшейте на машинці або вручну краї двох деталей. Потім краю матерії закладіть і прошийте ще раз, щоб тканина не розпускали.
4
Аналогічним способом пришийте третю і четверту деталі. Обшийте нижній і верхній краю (півкола). Слідкуйте, щоб вони залишалися півколами.
5
Сшейте капюшон. Для цього на залишках тканини зробіть ще дві деталі викрійки за наступною схемою: чверть горловини плаща (ширина) на довжину від основи шиї до маківки + 3-4 см.
6
Обмітайте, виріжте і обшийте обидві деталі, щоб тканина не розсипалася.
7
Сшейте деталі між собою, а потім пришийте до плаща. Пришивайте на 3-4 см нижче горловини плаща.
8
Пришийте гачки до плаща. Готово!
Корисна порада
Чи не ріжте тканина «впритул», залишайте по одному сантиметру на запас.
У нещодавно опублікованому списку «100 кращих пероснажей коміксів» Бетмен зайняв почесне друге місце після Супермена. Як зізнаються шанувальники, в персонажі їх приваблює те, що Брюс Уейн - насамперед, звичайна людина. А героєм його роблять технічні пристрої - такі, наприклад, як спеціальний плащ.
Плащ - «рідний» елемент костюма, який міцно закріпився за героєм з найперших появ на сторінках коміксів. Головне його призначення - політ: завдяки особливій структурі (в трилогії Крістофера Нолана властивість називалося «ефект пам'яті») плащ, відчуваючи падіння свого власника, ставав щільним, перетворюючись на аналог планера і дозволяючи пікірувати з будь-якої висоти. Варто віддати належне: не так давно вчені піддали серйозному аналізу один з епізодів фільму про Бетмена і порахували, що плащ був би для героя смертельно небезпечний. Так, мільйонер би зміг пікірувати з будь-якої висоти і навіть, можливо, трохи злітати - але середня швидкість персонажа була б 80 км на годину. Очевидно, що «м'якої» посадки очікувати б не пріходілось.Бетмен нерідко використовує свій плащ в підручних цілях: гасить вогонь, зігріває поранених і активно махає їм у бійці. Особливо часто це можна помітити у фільмах і мультсеріалах про супергероя (в яких динаміки, ясно, більше, ніж в коміксі) .Втім, тряпочная накидка є не єдиним пристроєм Брюса Уейна: так, в декількох випусках коміксу фігурувала спеціальна версія плаща, що дозволяє повноцінно літати і, крім того, що володіє деяким запасом озброєння (по парі ракет під «крилами»). Очевидно, втім, що конструкція була досить громіздкою і використовувалася тільки в особливих випадках. Не варто забувати і про те, що плащ деколи (по чарівної волі сценаристів) ставав куленепробивним і стійким до вибухів, роблячи Бетмена майже невразливою мішенью.Но ніщо на світі не буває ідеально. Часом крупна накидка стає небезпечна і для самого Уейна. Так, посланий електромагнітний імпульс може вивести плащ з «твердого» стану, перетворивши елегантне планування в нищівне падіння. Складно порахувати, крім того, скільки разів герой (знову ж, спасибі сценаристам) загорявся через плаща; чіплявся за уступи і кути; був помічений супротивником і дезорієнтований. Пара негативних персонажів навіть ухитрялася заплутати Бетмена в плащі, одягнувши йому його на голову.