Як визначити освітленість.

Для визначення освітленості візьміть люксметр, внесіть його датчик в потрібну точку простору і зніміть дані з його шкали або екрана дисплея. Другий спосіб, яким можна виміряти освітленість - за допомогою селенового фотоелемента і приєднаної до нього міліамперметра. Також освітленість поверхні можна розрахувати, якщо відома сила світла джерела.
Вам знадобиться
  • точкове джерело світла, селеновий фотоелемент, міліамперметр і люксметр, транспортир, далекомір.
Інструкція
1
Вимірювання освітленості люксметром Візьміть люксметр і встановіть його датчик на поверхню, освітленість якої вимірюється. При цьому обов'язково прослідкуйте, щоб площина світлочутливого елемента датчика обов'язково була паралельна освітлюваної джерелом світла поверхні. Після цього зніміть показання з шкали аналогового приладу або дисплея цифрового - це і буде освітленість даної поверхні в люксах.
2
Вимірювання освітленості від точкового джерела світла Увімкніть точкове джерело світла (це такий джерело, розміри якого дуже моли в порівнянні з відстанню, на якому проводяться вимірювання). Це може бути звичайна лампа із заздалегідь відомою силою світла в канделах, яку можна знайти в довіднику. Після цього на деякій відстані від неї (воно має значно перевищувати її розміри), помістіть поверхню, освітленість якої потрібно виміряти. Виміряйте відстань від джерела світла до поверхні в метрах будь-яким доступним способом. Можна використовувати звичайну рулетку або далекомір будь-якого типу. Потім виміряйте кут, під яким падають промені світла від джерела на освітлену поверхню. Для цього відновите до неї перпендикуляр і за допомогою транспортира або того ж далекоміра виміряйте кут між перпендикуляром і падаючим променем. Розрахуйте освітленість . Для цього силу світла поділіть на квадрат відстані до джерела, а вийшов результат помножте на косинус кута падіння променя (E = I/r? • Cos (?)).
3
Визначення освітленості за допомогою селенового фотоелементаПрісоедініте селеновий фотоелемент до міліамперметру. Вставте в міліамперметр порожню шкалу і затемнивши фотоелемент, зробіть на ній межу, яка означатиме нульову освітленість . Потім, розрахувавши освітленість , за методикою, викладеною в попередньому пункті, встановіть фотоелемент в точці з відомою освітленість ю. Амперметр покаже наявність струму, і його стрілка відхилиться. Поставте межу на тому місці шкали, де зупинилася стрілка і вкажіть не їй освітленість в люксах. Потім проградуіруйте шкалу, ділячи її на пропорційні частини. В результаті вийде саморобний люксметр, яким можна вимірювати освітленість .