Як знаходити зміна швидкості.

Для знаходження зміни швидкості визначитеся з типом руху тіла. У разі якщо рух тіла рівномірно, зміна швидкості одно нулю. Якщо тіло рухається з прискоренням, то зміна його швидкості в кожен момент часу можна дізнатися, якщо відняти від миттєвої швидкості в даний момент часу його початкову швидкість .
Вам знадобиться
  • секундомір, спідометр, радар, рулетка, акселерометр.
Інструкція
1
Визначення зміни швидкості довільно рухається по прямій траекторііС допомогою спідометра або радара виміряйте швидкість тіла на початку і кінці відрізка шляху. Потім від кінцевого результату відніміть початковий, це і буде зміна швидкості тіла.
2
Визначення зміни швидкості тіла, рухомого з ускореніемНайдіте прискорення тіла. Використовуйте акселерометр або динамометр. Якщо відома маса тіла, тоді силу, діючу на тіло, поділіть на його масу (a = F/m). Після цього виміряйте час, за який відбувався процес зміни швидкості . Щоб знайти зміна швидкості , помножте значення прискорення на час, за який відбувалося це зміна (? V = a • t). Якщо прискорення виміряти в метрах на секунду в квадраті, а час - в секундах, то швидкість вийде в метрах на секунду. Якщо немає можливості заміряти час, але відомо, що швидкість змінювалася на певному відрізку шляху, спідометром або радаром, виміряйте швидкість на початку цього відрізка, потім за допомогою рулетки або далекоміра виміряйте довжину цього шляху і прискорення. Будь-яким з вищеописаних методів виміряйте прискорення, яке діяло на тіло. Після цього знайдіть кінцеву швидкість тіла в кінці ділянки шляху. Для цього зведіть початкову швидкість в квадрат, додайте до неї твір довжини ділянки на прискорення і число 2. З результату витягніть квадратний корінь. Щоб знайти зміна швидкості , від отриманого результату відніміть значення початкової швидкості .
3
Визначення зміни швидкості тіла при поворотеЕслі змінилася не тільки величина, але і напрямок швидкості , то знайдіть її зміна через векторну різницю початкової і кінцевої швидкості . Для цього виміряйте кут між векторами. Потім від суми квадратів швидкостей відніміть подвоєну їх твір, помножене на косинус кута між ними: v1? + V2? -2v1v2 • Cos (?). З отриманого числа витягніть квадратний корінь.