Як зробити сонячний колектор.

Сонячний колектор є відмінним пристроєм для збору сонячного тепла. Система, у складі якої буде такий пристрій, зможе абсолютно безкоштовно забезпечувати середній будинок гарячою водою цілодобово протягом усього року. Виготовлення такої системи не вимагає специфічних знань і доступно кожній людині.
Вам знадобиться
  • автомобільний радіатор, металопластикова труба, закрита бочка на 400 літрів, мінеральний утеплювач, трубчаста теплоізоляція, дерев'яна дошка, алюмінієва фольга, лист скла, з'єднувальні муфти для металопластикової труби.
Інструкція
1
Виготовте з дерев'яної дошки каркас за розміром радіатора. Зсередини утеплите його мінеральною ватою. Поверх вати покладіть алюмінієву фольгу. З кожного боку підключіть до радіатора за допомогою з'єднувальних муфт по 1 метру металопластикової труби. Покладіть радіатор на алюмінієву фольгу. Зверху закріпіть лист скла. Встановіть вийшов сонячний нагрівач під таким кутом, щоб сонячні промені о 10 годині ранку падали на нього під прямим кутом. Розташуйте колектор на висоті 2-2,5 м таким чином, щоб протягом дня на нього не падала ніяка тінь.
2
Неподалік від колектор а на висоті 3,5-4 м встановіть на металевому каркасі закриту бочку. Або розташуйте її в горищному приміщенні будинку, якщо встановили сонячний колектор близько стіни цього будинку. Врежьте в бочку чотири труби: три зверху, одну знизу. Одна верхня труба повинна бути розташована вище максимального рівня води в бочці. Ця труба потрібна для заповнення бочки холодною водою. Друга верхня труба призначена для відбору гарячої води і врежьте її на висоті дві третини від повної висоти бочки. Поруч з другої знаходиться третя труба, її разом з розташованою внизу трубою підключіть до сонячного колектор у за допомогою металопластикових труб.
3
При бажанні для повної автоматизації встановіть в бочку поплавковий або контактний датчик включення насоса, що наповнює цю бочку. Налаштуйте датчик таким чином, щоб всі труби, окрім самої верхньої, завжди були у воді. Ретельно утеплите бочку мінеральним утеплювачем, а труби по всій довжині трубчастої теплоізоляцією. Для підвищення потужності системи на півкорпуса вище першого встановіть другий сонячний нагрівач і послідовно з першим підключіть до системи.