Як визначити ціну поділки вольтметра.

Після заміни шкали або іншого ремонту потрібно перевірити точність показань або відградуювати шкалу вольтметра . Таку перевірку можна зробити декількома нескладними способами. Залежно від необхідної точності і доступних приладів, використовуйте один із способів, описаних нижче.
Вам знадобиться
  • блок живлення з вбудованим вольтметром, джерело живлення 12 Вольт, змінний дротяний резистор на 1 кОм, лампочка на 12 Вольт, еталонний вольтметр, з'єднувальні дроти, вимірювальний прилад для живлення ланцюгів змінного і постійного струмів типу УІ300.1.
Інструкція
1
Підключіть перевірявся вольтметр до блоку живлення з вбудованим вольтметром. Регулятором вихідної напруги блоку встановіть вихідну напругу 1 Вольт. Відзначте на шкалі перевіряється вольтметра положення, на якому зупинилася його стрілка. Послідовно виконуючи цю операцію з кроком в 1 Вольт, розмітьте всю шкалу другого приладу. Після цього скиньте напругу з блоку живлення до мінімуму і відключіть його. Потім розмітьте проміжні значення шкали вольтметра . Якщо шкала виходить нелінійної, розмітку проміжних значень наносите пропорційно розташування основної розмітки. Даний спосіб дає розмітку з низькою точністю градуювання, яка обмежується точністю показань вольтметра на блоці живлення.
2
Велику точність градуювання дає другий спосіб, в якому використовується еталонний вольтметр. З'єднайте послідовно змінний резистор і лампочку на 12 Вольт. Паралельно до лампочки підключіть еталонний і перевіряється вольтметри. Вільний висновок резистора і другий дріт від лампочки підключіть до джерела живлення. Повертаючи ручку резистора, прочитувати свідчення напруги з еталонного вольтметра і орієнтуючись на них, наносите розмітку на шкалу розмічується приладу з кроком в 1 Вольт. Якщо перевіряється прилад розрахований на більшу напругу, використовуйте блок живлення, еталонний вольтметр і лампочку на відповідно більшу напругу.
3
Використання для градуювання вимірювального приладу для живлення ланцюгів змінного і постійного струмів типу УІ300.1 дасть високу точність розмітки перевіряється вольтметра . Підключіть до цього приладу вольтметр і скориставшись вказівками інструкції з експлуатації на УІ300.1, отградуіруйте його.