Як посадити верхівку ананаса.

У домашніх умовах ананаси вирощують з чубка - верхівки, знятої з супліддя. Сам процес вирощування нового плода досить довгий: при належному догляді рослина зацвіте не раніше, ніж через два з половиною роки.
Вам знадобиться
  • квітковий горщик з отвором для стоку води, пісок, торф, галька, поліетиленовий пакет
Інструкція
1
Перед тим як посадити чубчик в грунт, уважно розгляньте його разом з супліддям. Ананас не повинен бути перемерзлі, інакше не дочекаєтеся ніяких плодів навіть при самому правильному догляді. Тому не саджайте ананаси взимку, краще робіть це влітку або ранньої осені. Вибирайте для посадки ананас з міцними зеленими листками всередині верхівки.
2
Відокремте гострим ножем верхівку , не зачіпаючи сам плід. Очистіть її від нижніх листків, прибравши три-чотири шари. У вас в руках повинна залишитися верхівка з невеликим «пеньком» не більше 1 см у висоту. Висушіть верхівку протягом 2-3 тижнів, щоб підготувати держак до посадки. Справа в тому, що під час сушки поживні речовини скопляться в місці утворення майбутньої кореневої системи.
3
За ці пару тижнів займіться приготуванням грунту для вирощування ананаса. Спочатку потрібно буде укоренити систему в невеликому квітковому горщику, діаметром трохи більшим, ніж верхівка висушеного чубчика. Горщик обов'язково повинен бути з отвором для стоку води. В якості зміцнення підійде рівномірна субстанція з торфу і річкового піску, укладена поверх Двосантиметровий шару гальки. За пару днів до посадки продезінфікуйте цю «грунт» окропом.
4
Посадіть чубчик в горщик аж до нижніх листків, злегка «притопчіть» пальцями простір біля основи, побризкати водою і накрийте поліетиленовим пакетом. Поставте горщик в світле і тепле місце в будинку, але уникайте прямих сонячних променів. Зніміть пакет вже через пару тижнів після посадки.
5
Коренева система сформується протягом місяця, тому пересадите рослина в тару трохи більших розмірів, в грунт, що складається з рівномірного кількості землі, торфу і піску. Поливайте ананас дуже теплою водою, але тільки при повному висиханні грунту. Час від часу підгодовуйте рослина коров'яком.
Зверніть увагу
Все записи присвячені рослині "Ананас". Як посадити ананас в домашніх умовах. Ананас не має ніякого відношення до пальм і їх плодам, а росте на землі і скоріше є травою, ніж деревом. Оптимальні природні умови для врожайності ананасів створені природою в Південній і Центральній Америці.
Корисна порада
В домашніх умовах ананас найлегше виростити з чубка, тобто коронки, який попередньо потрібно зняти з супліддя. Тому, якщо ви зважитеся посадити ананас з супліддя, зверніть на зовнішній вигляд купованого ананаса: він не повинен бути заморожений. Кращий час для придбання ананаса - це весна чи літо, адже тоді наш екзотичний товариш точно не замерзне, і ваші зусилля будуть немарними.