Як добути водень в домашніх умовах. калій перманганат та кухонний сіль.

Водень - перший елемент таблиці Менделєєва, найпоширеніше на Землі речовина. Повсюдно використовується в харчовій, авіаційної та хімічної індустрії. Це безбарвний легкий газ. В домашніх умовах можна отримати водень, використовуючи реакції алюмінію та цинку з водним розчином лугів, реакції металів з розчинами кислот і при реакції електролізу в розчині солей, лугів і кислот.
Вам знадобиться
  • пластикова пляшка ємністю 1,5 літра, гумову кульку, каструля з водою, гідроксид калію або гідроксид натрію (каустична сода, їдкий натр), 40 сантиметрів дроту з алюмінію, шматочок цинку, скляна ємність з вузьким горлечком, розчин соляної кислоти, гумову кульку, акумулятор 12 Вольт, провід з міді, провід з цинку, скляну посудину, вода, кухонна сіль, клей, шприц.
Інструкція
1
Заповніть наполовину водою пластикову пляшку. Киньте в пляшку і розчиніть у воді 10-15 грам їдкого натру або каустичної соди. Поставте пляшку в каструлю з водою. Наріжте алюмінієвий дріт шматочками по 5 сантиметрів завдовжки і киньте в пляшку. Надіньте на горловину пляшки гумову кульку. Виділяється під час реакції алюмінію з розчином лугу водень буде збиратися в гумовому кульці. Ця реакція відбувається з бурхливим виділенням тепла - будьте обережні!
2
Налийте в скляну ємність соляної кислоти і киньте в неї цинк. Надіньте на горловину скляній ємності повітряна кулька. Виділяється під час реакції цинку з соляною кислотою водень буде збиратися в повітряній кулі.
3
Налийте в скляну ємність воду і розмішайте в ній 4-5 столових ложок повареної солі. Потім просуньте в шприц з боку поршня мідний дріт. Герметизують це місце клеєм. Опустіть шприц в посудину з соляним розчином і відсуваючи поршень, заповніть шприц. Підключіть мідний дріт до негативного висновку акумулятора. Опустіть поруч зі шприцом в розчин солі цинковий дріт і підключіть його до позитивного висновку акумулятора. У результаті реакції електролізу близько мідного дроту виділяється водень, який витісняє зі шприца соляний розчин, контакт мідного дроту з соляним розчином перерветься, і реакція припиниться.
Сучасна назва водню - гідроген, дав французький знаменитий хімік Лавуазьє. Назва означає - гідро (вода) і генез (породжує). Відкрив «горючий повітря», як його раніше називали, Кавендіш у 1766 році, він же і довів, що водень легший за повітря. У шкільній програмі з хімії присутні уроки, в яких розповідається не тільки про це газі, але і спосіб його отримання.
Вам знадобиться
  • Колба Вюрца, гідроксид натрію, алюміній в гранулах і пудра, мірний стакан, алюмінієва ложка, штатив, крапельна воронка. Захисні окуляри і рукавички, скіпа, запальничка або сірники.
Інструкція
1
Перший способ.Возьміте колбу Вюрца, в якій до горловини припаяна скляна відвідна трубка, і крапельну воронку. Зберіть систему на штативі, прикріпивши колбу затискачем і встановивши її на поверхню столу. Зверху в неї вставте крапельну воронку з краником.
2
Перевірте щільне закріплення всіх елементів системи - колби Вюрца і затиску. Візьміть алюміній. Він повинен бути в гранулах. Покладіть його в колбу. Налийте в крапельну воронку більш-менш насичений розчин гідроксиду натрію. Приготуйте дві ємності для стримування водню, а також лучину і запальничку або сірники, щоб її підпалити.
3
Влийте з крапельної воронки в колбу Вюрца гідроксид натрію, для цього відкрийте кран на воронці. Зачекайте, через деякий час почнеться виділення водню. Водень, з невеликим вмістом кисню, заповнить колбу повністю. Щоб прискорити цей процес, нагрійте колбу Вюрца знизу за допомогою пальника.
4
Відкрийте затискач на відвідної скляній трубці і зберіть виділяється водень в приготовлену пробірку або посудину. Газ наповнить ємність, дізнатися це можна, якщо піднести запалений лучину - буде чути бавовна. Для припинення реакції з виділенням водню, слід перекрити кран на крапельної воронці. Газ, що залишився, відкривши зажим на відвідної трубці, просто випустіть.
5
Другий способ.Возьміте мірну склянку і алюмінієву пудру. Налийте гідроксид натрію в стакан, приблизно половину обсягу.
6
Запаліть лучину. Потім алюмінієвої ложкою покладіть алюмінієву пудру (2-3 чайних ложки) в стакан з гідроксидом натрію.
7
Добре розмішайте суміш. Водень почне концентруватися в стакані. Щоб уникнути вибуху, ємність склянки повинна бути невеликою, близько 150-200 мл. Щоб переконатися у виділенні водню, піднесіть палаючу лучину до склянки, почуєте характерний хлопок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jslZaQUb4kk
Зверніть увагу
Слід соблюдатьпредельную осторожностьпрі роботі з горючими речовинами.