Як виховувати щеня такси. навчання такси в туалет.

Такса - собака мисливська. Але це не означає, що цуценя з перших днів повинен полювати за вами або вашими домочадцями, або шукати в будинку нори, для того щоб отримати смачний шматочок. Навички слідопита краще відпрацьовувати на нейтральній території. В іншому виховання цуценя такси майже не відрізняється від виховання собак інших порід.
Інструкція
1
Зверніть увагу на специфічну будову скелета собаки. Беріть цуценя двома руками з обох боків або, притримуючи однією рукою за груди, а другий - за седалище. Не носіть цуценя , вхопивши його за передні лапи, оскільки подібний захоплення може назавжди знівечити постав кінцівок малюка.
2
Так як з 2-х місяців хребет такси починає витягуватися, а мускулатура ще слабенька, годуєте цуценя крихітними порціями, але часто. Не дозволяйте цуценяті стояти на задніх лапках, принаймні, до 9-10 місяців. Поки скелет і мускулатура остаточно не сформуються, виносьте цуценя на прогулянку на руках. При самостійному спуску зі сходів у такси може провіснуть спинка.
3
Для розвитку м'язів привчайте цуценя освоювати підйоми. Повертаючись з прогулянки, він повинен навчитися безстрашно підніматися по сходах. Звичайно, спочатку для цього може знадобитися смачний прикорм, але через 3-4 дні у такси розвинеться рефлекс, і вона перестане пасувати перед підйомом по сходових прольотах.
4
Місце для цуценя вибирайте далеко від батарей центрального опалення, але без протягів. Якщо немає можливості спорудити для такси будиночок-будочку, постеліть на невелике піднесення (10 см) килимок або матрацик. Обтягніть його клейонкою.
5
Привчіть цуценя до дотримання чистоти в квартирі. Для цього приготуйте стопку старих газет або клейонку, а також лоток. Уважно спостерігайте за цуценям. Як тільки собака почне шукати місце, щоб присісти і спорожнити кишечник або сечовий міхур, акуратно перенесіть її в лоток. Карати маленького тюхтія не можна: буває, що й до року цуценята не контролюють свої природні потреби. Поступово щеня засвоїть, що клейонка чи газети - не найгірший варіант для улюблених господарів.
6
Відразу починайте привчати цуценя до клички, місця, нашийника. Пізніше - до прив'язі і ходіння у ноги. Але для правильного формування мисливських навичок такса повинна в 7-9 місяців пройти прітравку на спеціальній станції.
7
Незважаючи на те, що такса полює, в основному, за тваринами, що живуть у норах, спочатку її знайомлять зі звіром (зазвичай лисицею) на поверхні. Як тільки цуценя почне проявляти інтерес до передбачуваної видобутку, починайте навчання безпосередньо в спеціально спорудженій «норі». Буде цілком достатньо, якщо в перший раз щеня пройде за звіром кілька кіл.
8
Поступово привчайте її до вміння орієнтуватися під землею і виганяти лисицю з «котла» - розширення в норі, де зазвичай і ховається звір. Не допускайте безпосереднього контакту з навчальним звіром, максимум, що повинен вміти щеня після притравки - виганяти лисицю з нори. Навчання має проводитися регулярно, не рідше 1-2 рази на тиждень.