Як виміряти споживану потужність. споживана потужність вимірюється.

Іноді потрібно дізнатися кількість споживаної енергії одним або групою приладів. Попередньо необхідно отримати значення миттєвої споживаної потужності. За допомогою цього значення легко розраховується спожита потужність протягом певного проміжку часу. Існує кілька варіантів вирішення такого завдання.
Вам знадобиться
  • вольтметр змінного струму, амперметр змінного струму, ватметр.
Інструкція
1
У деяких випадках миттєва споживана потужність електроприладу вказана в його паспортних даних. Для отримання значення спожитої ним електроенергії за певний проміжок часу помножте значення миттєвої споживаної енергії (в кВт) приладу на значення проміжку часу, протягом якого він працював (в годинах). Наприклад, при розрахунку енергії, спожитої побутовим телевізором з споживаної потужністю 80 Ват, який пропрацював протягом 3,5 годин, помножте потужність телевізора (0,08 кВт) на час (3,5 години). Отримайте значення загальної спожитої енергії телевізором за цей час: 0,08? 3,5 = 0,28 кіловат-години. У разі коли потрібно розрахувати сумарну спожиту потужність групи приладів, спожита потужність спочатку розраховується для кожного приладу, потім ці значення сумуються.
2
Для вимірювання значення миттєвої споживаної потужності приладу включіть паралельно мережевої вилки приладу вольтметр змінного струму, а послідовно - амперметр змінного струму. Увімкніть прилад. Вважайте і перемножте отримані значення напруги та струму. Наприклад, отримане напруга була 218 Вольт, а струм 0,75 Ампер: 218? 0,75 = 163,5 Ватта. Помножте це значення на кількість часу, протягом якого він працював (наприклад, 6:00) і отримаєте значення спожитої потужності: 0,1635? 6 = 0,981 кіловат-години.
3
При наявності сучасного побутового ваттметра увімкніть його в електричну розетку. Потім підключіть вимірюваний споживач струму в розетку, що знаходиться на корпусі ваттметра. Вважайте значення миттєвого споживання енергії. На деяких моделях ватметрів додатково вказується значення спожитої енергії за минуле після включення час.
Вимірювання електричної потужності здійснюється за допомогою включення в електричний ланцюг ваттметра. Також можливе визначення потужності непрямим шляхом, для чого проводяться виміри струму і напруги в колі.
Вам знадобиться
  • ватметр або мультиметр, викрутка, дроти, ніж
Інструкція
1
Підготовчі операціі.Обесточьте електричний ланцюг шляхом виключення вхідного автомата або вимикача. Підготуйте розрив в електричному ланцюзі. Для цього від'єднайте один з живлячих проводів від вхідного комутаційного пристрою. На його місце приєднаєте необхідний відрізок проводу, попередньо зачистивши кінці на необхідну довжину. Підготуйте два відрізки дроту необхідної довжини. Довжина всіх проводів підбирається, виходячи з розташування електроустаткування і вимірювального приладу.
2
Прямий метод вимірювання мощності.Прісоедініте ватметр до електричного кола. Канал струму підключіть в заздалегідь підготовлений розрив. Канал напруги приєднаєте за допомогою додаткових проводів до вхідного комутаційного пристрою. Подайте напругу, шляхом включення автомата або вимикача. На індикаторі приладу визначте величину споживаної потужності.
3
Непрямий метод ізмеренія.Прісоедініте мультиметр в підготовлений розрив електричного кола. Переведіть прилад в режим вимірювання струму. Подайте напругу шляхом включення автоматичного вимикача. Вважайте показання струму з індикатора приладу і запам'ятайте або запишіть їх. Вимкніть напругу. Від'єднайте мультиметр і відновите електричний ланцюг в тому вигляді, в якому вона перебувала до початку вимірювань. Подайте напругу. Переведіть мультиметр в режим вимірювання напруги. Зробіть завмер значення живлячої напруги шляхом дотику щупами приладу до вихідних клем комутаційного пристрою. Отримане значення напруги також запам'ятайте або запишіть. Обчисліть споживану потужність , перемноживши виміряне значення струму на значення напруги. Якщо струм вимірювався в амперах, а напруга в вольтах, отримана величина буде мати розмірність - Ватт (Вт).
Зверніть увагу
Всі операції з монтажем і демонтажем обладнання слід проводити при повністю знеструмленій ланцюга.