Як годувати цуценя кавказької вівчарки. меню кавказького цуценя в 5 місяців.

Кавказька вівчарка - собака грунтовна. І годувати цуценя-кавказця потрібно грунтовно, так, щоб він виріс сильним і здоровим. Але при цьому зовсім не обов'язково відразу при покупці щеняти, наглядати йому миску розміром з хороший тазик. Кавказькі вівчарки відрізняються відмінним травленням, тому їжі їм потрібно менше, ніж іншим великим собакам.
Інструкція
1
Після придбання щеняти не поспішайте переводити його на раціон, сильно відрізняється від того, який він отримував у заводчика. Якщо цуценя відразу переводити на новий корм, у нього може розвинутися знтеріт.
2
Не пропонуйте цуценяті тільки сухий корм, поєднуйте в раціоні такі корми з натуральною їжею.
3
Давати їжу маленькому цуценяті (в 1,5-2 місяці) слід 6 разів на добу, поступово зменшуючи число годувань і збільшуючи порції. До 8 місяців цуценя можна переводити на режим харчування дорослого собаки - 2 рази на день. Якщо щеня не може (або не хоче) харчуватися так часто, годуєте його рідше, але зберігаючи при цьому повноцінний денний раціон.
4
Рослинна їжа (каші, овочі) повинна становити не більше 30% раціону маленького кавказця. Каші необхідно добре розварювати, щоб їжа правильно засвоювалася. Варіть каші з м'ясом або на хорошому м'ясному бульйоні. Адже для росту і розвитку цуценяті необхідна висококалорійна білкова дієта (м'ясо, яйця, сир, морська риба). До 3-х місяців собаку годують тільки вареним фаршем.
5
Чи не привчайте цуценя до яєчно-сирною дієті, не економте на покупці м'яса. По-перше, для фізичного і психічного розвитку собака повинна отримувати достатню кількість амінокислот. По-друге, від надмірного вживання яєць у цуценяти може виникнути алергія, а шерсть - гордість кавказця, стане менш густий.
6
Так як кавказці дуже швидко набирають зріст і вагу, їм потрібен добре збалансований раціон не тільки по білках, жирах, вуглеводах, але і по вітамінів та мінеральних речовин. Давайте цуценятам м'які губчасті кістки, хрящики, прокручені через м'ясорубку рибні кістки. Риба повинна бути жирною, так як саме в такій рибі містяться необхідні мінеральні речовини, що запобігають рахіт. Деякі заводчики рекомендують годувати цуценя кавказької вівчарки рубцем, так як в стінках рубця вже містяться всі необхідні мікроелементи і вітаміни.
7
Вітаміни та мінерали, що продаються в ветаптеках, теж не варто ігнорувати. При покупці цих добавок звертайте увагу на те, щоб кальцію в них містилося приблизно в 1,5-2 рази більше ніж фосфору.