Як відучити собаку кидатися на своїх. Як зробити щоб собака кидалася на собак.

Якщо ваша собака постійно бігає по будинку, збиваючи на своєму шляху все, що не пріколочено - значить, ви мало з нею гуляєте або рідко приділяєте увагу, крім прогулянки і годування. Але якщо ваш чотириногий друг веде вже себе не як друг, а як ворог: огризається, кусається, гарчить, то пора приймати нагальні заходи для того щоб собака зрозуміла, хто в домі господар. Втім, і дружелюбність собаки може завдати каліцтво господареві.
Інструкція
1
Відразу покажіть, що господар у домі - ви. На початку агресивного випаду проти вас вибрав момент, візьміть цуценя за шкірку, але не трусіть. Тримайте його до тих пір, поки він не заспокоїться, по можливості дивіться йому прямо в очі. Собака повинна відчути вашу перевагу як господаря. Якщо ви противник таких заходів, спробуйте переключити увагу собаки на іграшку або їжу.
2
Виховуйте цуценя методом батога і пряника: батіг повинен бути у формі згорнутої в трубку газети, а пряник - у формі миски з їжею. Але не бийте і не лякайте цуценя, що не морите його голодом. Максимум, що ви можете зробити - відібрати на час у цуценяти миску, дати іграшку, а потім віддати їжу і забрати ізмусоленний м'ячик. Проробіть цю процедуру кілька разів до тих пір, поки щеня не стане спокійно реагувати на ваші дії з мискою. Це необхідно не тільки для затвердження господарем своєї переваги, але і для того щоб цуценя згодом спокійно реагував, наприклад, на вичісування або уколи.
3
Якщо ваша собака болісно ревнує до вас вашої дитини, не залишайте їх наодинці без нагляду. Собаку в такому випадку не можна карати, щоб вона не озлобилася ще більше. Зверніться до досвідченого кінолога для коригування її поведінки.
4
Для того щоб відучити собаку кидатися на своїх, необхідно зробити так, щоб ваші домочадці прийшли в будинок разом з вами. Попросіть їх не надягати речей з хутра або шкіри, не робити різких рухів при розмові і не намагатися налагодити контакт з вашим чотирилапим другом. Якщо по відношенню до вас з точки зору собаки гості не будуть вести себе агресивно, то незабаром вона перестане на них реагувати як на чужих.
5
Якщо дорослий пес виявляє свою агресію по відношенню до господаря, значить, господар неправильно його виховав. Відведіть собаку до досвідченого кінолога і не намагайтеся самі змінити характер змужнілого вихованця.
6
Але якщо собака, особливо велика, бажає виказати вам свою дружелюбність і стрибає на вас або кладе лапи на плечі, використовуйте кілька простих прийомів, щоб відучити улюбленця від таких форм вітання.
7
Якщо собака на знак вітання стрибає на вас, несильно вдарте її коліном у груди. Порадьте домочадцям використовувати цей прийом, і через кілька днів собака зрозуміє ваші добрі наміри і перестане вітатися з вами таким чином.
8
Якщо собака кладе на ваші плечі передні лапи, злегка наступите їй на задню лапу. Через 2-3 дні собака перестане чинити вам подібні знаки уваги.