Як розрахувати потужність радіатора.

Для розрахунку необхідної потужності радіатора опалення в стандартній квартирі необхідно враховувати: в першу чергу площа квартири, висоту стелі і розташування квартири (в кутовій квартирі потрібна установка більшої кількості радіаторів). Також необхідно взяти до уваги теплоізоляційні властивості матеріалу стін будинку, в якому знаходиться дана квартира. Ще потрібно врахувати кількість і тип встановлених в квартирі вікон.
Вам знадобиться
  • вимірювальна рулетка, калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте (в метрах) рулеткою в ширину і довжину всі кімнати, коридори і кухню квартири. Отримайте значення площі (в квадратних метрах) кожного приміщення, помноживши його довжину на ширину. Складіть отримані результати площ приміщень квартири для отримання значення загальної його площі. Для прикладу будемо вважати, що у вас вийшла площа квартири, рівна 110 квадратним метрам.
2
Для середньостатистичної квартири, розташованої в середній смузі Росії для опалення одного квадратного метра квартири, при висоті стелі 3 метра, потрібно від 90 до 120 Ватт. Візьміть середнє значення - 105 Ватт. Якщо висота квартири 2,5 метра, необхідна потужність пропорційно зменшується, в іншому випадку збільшується. Для прикладу приймемо висоту вашої квартири за 2,5 метра. Значить необхідну потужність для одного квадратного метра площі розрахуйте, розділивши 3 на 100 і потім помноживши на 2,5. Отриманий результат (83 відсотка від первісної потужності) помножте на 105 і отримаєте необхідну потужність для опалення одного квадратного метра вашої квартири з урахуванням меншої висоти стелі: 105? 0,83 = 87,15 Ватта. Помножте це значення на всю площу квартири: 87,15? 110 = 9586,5 Ватта. Якщо у вас встановлені вікна зі склопакетами, зменшіть результат останнього обчислення на 15%: 9586,5? 0,85 = 8148,5.
3
Усі розрахунки здійснюються за умови, що температура теплоносія дорівнює стандартним 70 градусам за Цельсієм. При температурі в системі опалення відмінною від 70 градусів за Цельсієм, потужність слід збільшити або зменшити на 15-18% на кожні 10 градусів зниження або підвищення температури теплоносія.