Як висушити брус.

Брус широко використовується при будь-якому будівництві. Щоб будова стояло довго, стіни не були схильні до руйнування, потрібно попередньо сушити весь пиломатеріал. Існує декілька ефективних способів, які дозволяють вирішити дану задачу.
Вам знадобиться
  • - шпалери для прокладок;
  • - місце в тіні під навісом;
  • - приміщення з опаленням.
Інструкція
1
Ліс слід заготовлювати, починаючи з пізньої осені до ранньої весни, коли відсутній рух соку. Виготовлений з такого лісу брус матиме найменшу вологість і швидко просохне. Якщо ліс заготовлений в період руху соку, пізньою весною або влітку, для просушки буде потрібно більше часу.
2
Щоб просушити брус, його потрібно скласти в рівні штабеля. Між кожним рядом прокласти шпалери, щоб малося відстань для повітря. Просушку виробляти під навісом в добре продувається місці. Якщо матеріал скласти на сонці, його може повести. Щільно складений брус покриється чорним нальотом і буде гнити.
3
Для промислової просушки використовуються спеціальні термічні камери зі змінною температурою, яка задається в залежності від породи дерева. Але такі сушарки коштують дуже дорого і в індивідуальних цілях не використовуються. Звичайно, можна купити вже повністю просушений пиломатеріал, але він коштуватиме в два рази дорожче, ніж щойно розпиляний.
4
В домашніх умовах можна спорудити імітацію термічної камери. Для цього буде потрібно окреме приміщення, обладнане звичайною піччю і системою водяного опалення по всьому периметру стін. Пиломатеріал складається рівними штабелями з прокладками з шпалери. Температуру в приміщення доводять до 50 градусів на 12 годин, потім знижують протягом наступних 12 годин. І такий змінний режим підтримується до повної просушки бруса.
5
Також брус можна просушити безпосередньо в зрубах. На відміну від кругляка, який сушать в зрубі від 12 до 16 місяців, просушка бруса займає всього 6 місяців. Щоб сушити матеріал таким способом, потрібно зробити зруб, зібрати його на рівній поверхні і залишити на 6 місяців.
6
Після повної просушки на стінах слід зробити розмітку фарбою, розібрати зруб і встановити на постійне місце.