Як зменшити частоту процесора.

Бувають випадки, коли не тільки потрібно збільшити частоту процесора, а й зменшити. Така необхідність виникає, якщо комп'ютер в основному використовується для вирішення легких завдань, які не вимагають багато апаратних ресурсів. Зменшення частоти процесора знизить його енергоспоживання і температуру. Також тихіше буде працювати система охолодження процесора.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows, процесор AMD, програма Cool-n-Quiet, програма AI Booster, доступ в інтернет
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте процесор компанії AMD, для пониження частоти процесора можете скористатися програмою Cool-n-Quiet. Дана програма повинна йти в комплекті драйверів до материнської плати. Якщо у вас немає її в наявності, скачайте з офіційного сайту AMD.
2
Просто встановіть програму на свій комп'ютер, після чого перезавантажте ПК. Тепер, коли навантаження на процесор комп'ютера буде невелика, програма автоматично знизить частоту роботи процесора. Відповідно, знизиться енергоспоживання процесора і швидкість обертання кулера. Врахуйте, коли працює цей додаток, не завжди можливо за допомогою різних програм керувати швидкістю роботи вентиляторів комп'ютера.
3
Також знизити частоту процесора можна за допомогою програми AI Booster. Скачайте цей додаток з інтернету і встановіть на комп'ютер. Після установки програми перезавантажте ПК. На панелі програми знайдіть кнопку зі стрілочкою, натисканням по якій відкриється ще одна додаткова панель програми.
4
На цій панелі знайдіть рядок CPU. Під цим рядком виберіть пункт External frequency. Знизу знаходиться показник, який відповідає за розгін процесора комп'ютера. Навпроти цієї цифри будуть дві кнопки - «+ і« - ». За допомогою кнопки «-» понізьте цей показник на кілька пунктів. Збережіть налаштування, натиснувши на рядок Apply. Комп'ютер перезавантажиться і швидкість процесора знизиться.
5
Якщо ви користуєтеся ноутбуком з операційною системою Windows 7, для пониження частоти процесора можна скористатися системними можливостями. Натисніть послідовно «Пуск» - «Панель управління». Виберіть компонент «Харчування», а в ньому - пункт «Економія енергії». Тепер в режимі простою швидкість процесора буде знижена. Цей метод можна використовувати також на домашніх ПК. Просто в порівнянні з ноутбуками результат буде не так відчутний.