Як написати введення до дипломної роботи.

Введення - одна з найважливіших частин дипломної роботи, так як зазвичай комісія звертає увагу саме на неї. У вступі важливо позначити всі позитивні сторони роботи, вигідно подати її. Вимоги до цього розділу розрізняються в різних вузах, але є деякі аспекти, які важливо розкрити у вступі до будь дипломної роботі.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - довідкові матеріали;
Інструкція
1
Опишіть актуальність роботи, чому саме ваша робота так важлива в сучасних умовах. Постарайтеся розкрити всю глибину проблеми, яку ви в роботі вирішуєте.
2
Зверніть увагу на практичну значимість вашого дослідження, як можна застосувати отримані вами результати.
3
Вкажіть, наскільки широко представлена ваша тема в літературі, можливо, цю проблему розглядали і раніше. Вкажіть кілька авторитетних джерел, що мають відношення до вашої теми.
4
Розкажіть, в чому полягає наукова новизна вашої роботи, що принципово нового ви зробили.
5
Коротко і ємко опишіть цілі, які ви ставили перед собою, і завдання, які вам довелося вирішити для досягнення цих цілей.
6
Вкажіть об'єкт вашого дослідження. Залежно від наукової області, це може бути явище, процес, який-небудь біологічний вид і так далі.
7
Розкажіть про методи, які ви використовували в цій роботі. Наприклад, метод статистичного аналізу, порівняльний метод, експериментальний.
8
Можливо, у вашому вузі необхідно також описати структуру роботи. Дізнайтеся про це у наукового керівника або на кафедрі. Якщо виявиться, що структуру вказувати треба, то перерахуйте глави вашої роботи, супроводжуючи кожну невеликим поясненням про її зміст.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що у введенні потрібно вказати досить велика кількість аспектів роботи, постарайтеся вкластися у досить невеликий обсяг тексту (не більше 5 сторінок). Уникайте громіздких фраз і нагромадження термінів, це ускладнює сприйняття.
Корисна порада
Після того як напишете введення до дипломної роботи, відкладіть його на кілька днів. Потім прочитайте його ще раз, оцініть, чи добре викладені всі ті думки, які ви хотіли донести до аудиторії. Добре, якщо є можливість попросити когось зі знайомих прочитати ваш текст, ще краще - кілька знайомих з різних сфер інтересів. Так ви зможете зрозуміти, як сприймається текст людиною, не дуже добре орієнтуються у предметі дослідження, а то й зовсім не мають відношення до даної сфери.