Як перевірити біполярний транзистор. Як перевірити транзистор тестером - статті.

Транзистор - це електронний прилад, застосовуваний у електросхемах для посилення вихідного сигналу і виготовлений з напівпровідникових матеріалів. Відрізняється біполярний транзистор від інших різновидів транзисторів тим, що використовує в якості носіїв як електрони, так і дірки.
Вам знадобиться
  • тестер з вбудованим вимірником коефіцієнта посилення транзисторів, звичайний тестер в режимі омметра або цифровий в режимі перевірки діодів, а також спеціальна схема включення в активному режимі.
Інструкція
1
Необхідно знати, що транзистори діляться на два типи, залежно від чергування шарів з різною провідністю. Щоб виміряти прямий опір pnp (n-напівпровідник з електронною провідністю, p- напівпровідник з дірковою провідністю) переходу, "мінус" мультиметра підключіть до бази, а "плюс" по черзі до колектора і емітера. Після чого заміряйте зворотне опір, подавши на базу "плюс", а на емітер і колектор - "мінус". Опір npn переходу перевіряйте так само, але поміняйте полярність. Сенс цих дій у тому, щоб перевірити переходи з бази на колектор і емітер, продзвонювати вони повинні тільки в одну сторону.
2
Така перевірка не дає гарантію, що транзистор працює справно, проте спираючись на статистику, ви можете отримати більшу впевненість в його працездатності. Найчастіше при виході з ладу біполярного транзистора трапляється або коротке замикання висновків, або розрив ланцюга. Якщо ж ви хочете отримати стовідсоткову впевненість, вам доведеться також перевірити транзистор в активному режимі.
3
Для цього зберіть спеціальну схему, згідно малюнку. Схема зроблена на основі легкодоступного трехвиводного п'єзоелемент-випромінювача (використовуваного в телефонах). Якщо транзистор несправний, ви не почуєте звукового сигналу. Переваги цієї схеми в тому, що вона проста в збірці, з її допомогою можна перевірити біполярний транзистор будь провідності (помінявши полярність живлення від джерела тумблером SA1), і при всьому цьому ви не зможете пошкодити транзистору, навіть якщо помилитеся з подачею живлення.