Як розрахувати потужність насоса.

Для правильного вибору насоса з потрібними параметрами слід врахувати витрата води (об'ємну подачу) і необхідний напір. Витрата води розраховується виходячи з кількості стоять в будинку точок водорозбору. В одному будинку може знаходитися від 4 до 8 точок водорозбору. Необхідний напір води, що забезпечується насосом, залежить від декількох факторів, його легко розрахувати за нескладною формулою, наведеною нижче.
Вам знадобиться
  • калькулятор.
Інструкція
1
В середньому розрахунок проводиться виходячи з того, що кожна точка споживає 0,6 куба води на годину. Якщо в будинку знаходиться 6 точок, загальне водоспоживання розрахуйте так: 0,6? 4 = 2,4 кубометра на годину. При розрахунку враховуйте те, що з 6 точок одночасно можуть працювати тільки 4.
2
Необхідний напір визначайте за формулою: Н = 10Рпт + Нп + Нгео, де РПТ - необхідний споживачеві напір, (не менше 2 атмосфер), Нгео - різниця в рівнях споживача та рівня води, Нп - втрати величини напору в трубопроводах (в середньому на 10 метрів трубопроводу складають 1 метр водяного стовпа).
3
Умови для прикладу: необхідний напір становить 3 атмосфери, в будинку встановлено 4 точки водорозбору (з них 3 можуть працювати одночасно), перепад між рівнями споживачів і дзеркала води - 40 метрів, а втрати в трубопроводах становлять 4 метра. Спочатку розрахуйте необхідну об'ємну подачу (продуктивність насоса). Для цього 3 (кількість одночасно працюючих точок) помножте на 0,6 (середня витрата води однією точкою протягом години). У вас вийде максимальна витрата води 1,8 метрів кубічних на годину.
4
Потім помножте 3 (необхідне значення напору води) на 10, додайте 4 (величина втрат в трубопроводах). До вийшла суми додайте 40 (різниця між дзеркалом води і необхідним рівнем, на який насос повинен підняти воду). В результаті отримаєте значення напору води в метрах, тобто відстань, на яку насос повинен забезпечувати підйом води. В даному випадку воно становить 74 метри. Після визначення необхідного напору потрібно додати ще трохи, тобто підібрати насос з невеликим запасом по потужності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xeyta0932X4
Корисна порада
Знаючи необхідну продуктивність і необхідний натиск, зовсім нескладно вибрати відповідну по потужності модель насоса.