Як видалити стару затірку. Видалення старої затірки.

Видаляють стару затірку тільки в тому випадку, якщо є необхідність замінити тріснуту плитку частинами або якщо затирка придбала неохайний зовнішній вигляд через появу плям або цвілі. Робота з видалення затірки дуже складна, тому що можна пошкодити всю плитку. Існує кілька способів, але не один з них не можна назвати легким. Доведеться докласти максимум зусиль і витратити масу часу.
Вам знадобиться
  • - кислотний розчинник епоксидної затирання;
  • - викрутка;
  • - шило;
  • - дриль;
  • - свердло;
  • - шовний расшіватель.
Інструкція
1
Вилучення старої затірки можна розділити на хімічний і механічний спосіб. При хімічному способі використовується спеціальне кислотне засіб, що продається в господарських супермаркетах. Воно допомагає розм'якшити верхній шар затірки, що полегшує роботи з видалення. Для використання необхідно уважно прочитати рекомендації виробника і провести всі відповідно до інструкції.
2
Прийміть заходи індивідуального захисту: окуляри, рукавички, респіратор. Засіб має їдкий запах і при нанесенні на шви, може сильно шипіти і пінитися. Почекайте вказаний на упаковці час і швидко зніміть затірку за допомогою гострої викрутки або шовного расшівателя. Для виконання цієї роботи можна запросити фахівців. Бо якщо хімікат використовувати неправильно, то можна пошкодити весь верхній шар плитки.
3
Другий спосіб - це зняття старої затірки за допомогою підручних засобів, викрутки, шила, ножа, расшівателя. Будь-яким інструментом потрібно працювати дуже обережно. Підставте гостру викрутку або стамеску до шву, акуратно постукайте по інструменту молотком. Робити це доведеться довго, шматочок за шматочком і немає ніякої гарантії, що не відколються сусідні плитки і тоді доведеться міняти не тільки затірку, але і кахель.
4
Ще один спосіб - це використання електроінструментів. Вставте в патрон дриля найтонше свердло і акуратно починайте висвердлюють затірку. Це найлегший спосіб, але є ймовірність пошкодити плитку, якщо зісковзне свердло або через неточні рухів.
5
Якщо затірку потрібно прибрати, щоб змінити всю плитку повністю, то спочатку видовбується плитка, а після цього видаляється затирка одним із зазначених вище способів. При такому способі видалення, принаймні, не потрібно виконувати ювелірну роботу з видалення тільки затірки.