Як мити хвилястих папуг. ванночки для хвилястих папуг.

Кожен власник хвилястих папуг рано чи пізно задається питанням, чи потрібно їх мити. Однозначної відповіді на це питання не існує, однак надати таку можливість папужці ви просто зобов'язані.
Інструкція
1
Ніколи не намагайтеся помити вашого папужки насильно. Це не тільки може викликати у птиці стрес і надовго (якщо не назавжди) відбити бажання наближатися до води, але й підірве її довіру до вас.
2
Поставте в клітку з папугою ванночку для купання. У неї налийте чисту воду кімнатної температури. Більшість папужок починають активно плескатися, особливо в жарку погоду. Після купання брудну воду обов'язково приберіть, інакше папуга почне її пити. Якщо з яких-небудь причин хвилястий папуга відмовляється від купання, спробуйте покласти в ванночку його улюблену іграшку або ласощі. Води у ванні має бути небагато - близько 2-3 мл, це автоматично виключає можливість того, що птах потоне.
3
Деякі хвилясті папужки люблять митися в проточній воді, наприклад, під краном. У цьому випадку стежте за тим, щоб потік був не сильним, а вода не гарячою. Щоб хвилястий папуга не нервував, обстановка повинна бути максимально спокійною і не напруженою.
4
При купанні пташки ніколи не допускайте протягів, адже папуги дуже легко застуджуються.
5
Якщо хвилястий папужка відмовляється купатися у ванні або під краном, то можна освіжити його за допомогою пульверизатора. Вода в цьому випадку повинна бути досить теплою, щоб при застосуванні не доставляти птаху дискомфорту. При цьому не направляйте воду строго на папужку, краще цілитися вище голови, щоб краплі води падали зверху. Регулярне обприскування корисно ще й тим, що допомагає позбавити від поширеної у папуг звички вискубувати свої пір'я.
6
Спеціально сушити хвилястих папуг після купання не потрібно, тим більше за допомогою фена. Якщо ви бачите, що птах замерзла і є ризик отримати застуду, то просто встановіть над кліткою настільну лампу, під якою пташка підсохне і зігріється.
Багато папужки дуже люблять купатися. Якщо ви хочете, щоб ваш вихованець регулярно і з задоволенням брав водні процедури, то необхідно знати, як правильно привчити пташку до води.
Інструкція
1
Найперше, що необхідно засвоїти власнику папуги - купання має бути тільки добровільним. Пташка сама повинна зацікавитися водою, ні в якому разі не намагайтеся запхати папуги в купалку насильно - так ви тільки сильно налякаєте вихованця і назавжди відіб'єте у нього бажання лізти в воду.
2
Якщо ваш птах категорично не хоче купатися в запропонованій купалки, то не варто засмучуватися - можливо, вашій пташці просто не подобається сама конструкція. Спробуйте замінити купалку або запропонуйте папузі звичайну миску або тазик, наповнені водою кімнатної температури. Буває що птахи ігнорують всі купалки, зате з задоволенням плескалися під відкритим кухонним краном.
3
Для того щоб папуга почав купатися в перший раз, необхідно привернути його увагу до купалки. Покладіть на її дно улюблену іграшку або люстерко. Можна також спробувати покласти у воду щось смачненьке.
4
Якщо ви хочете привчити свого вихованця купатися під краном, то варто акуратно піднести папуги на руці до тонкої струмку ледь теплої води. Як правило, пташки придивляються до водичці, розуміють, що в ній немає нічого страшного, а вже потім пробують купатися.
5
У спекотну погоду можна спробувати спокутувати вихованців у листі салату. Візьміть пучок цієї рослини, рясно змочіть прохолодною водою і покладіть на клітку. Папуги не лише із задоволенням скуштують свіжої зелені, а й викупаються.
6
Під час купання стежте за тим, щоб у квартирі було тепло і не було протягів, адже мокрий папуга може дуже швидко застудитися. Якщо ваш вихованець купається в купалки, то наливайте туди воду, яку можна використовувати для пиття, так як багато папуги дуже люблять пити під час прийняття водних процедур.
7
Після купання в жодному разі не сушіть вихованця феном - різкий перепад температур, а також гаряче повітря можуть бути смертельними для папужки. Якщо ви бачите, що птах сильно намокла і замерзла, то краще посадити її під звичайну настільну лампу, під якою папуга із задоволенням просохне і пригладить пір'ячко.