Як вивести равликів з акваріума. Як позбутися від равликів в акваріумі.

Не всі равлики однаково корисні для акваріума . В нерестовий акваріумі равликам взагалі робити нічого, вони їдять ікру і личинок риб. Загалом акваріумі полчища равликів можуть повністю знищити водні рослини. Найпоширенішою проблемою для аквариумиста є стрімке розмноження червоної рогоподібної котушки або червоною фізи. Від них необхідно періодично позбуватися.
Вам знадобиться
  • -банановая шкірка;
  • -листя салату;
  • -хлорная вапно;
  • -батарейка 9-12 В;
  • -Провід;
  • мідними дріт:
  • -риби-хижаки: макропод звичайний, тетрадонт та інші.
Інструкція
1
Від равликів можна позбутися кількома способами. Крупних равликів, таких як Ампулярия, можна зібрати руками і перенести в інший акваріум. Молодь у цих равликів теж досить велика, а кладки ікри знаходяться під покривним склом акваріума. Кладка, схожа на ягоди малини, знаходиться над водою. Видаліть її і викинете.
2
Равликів можна відловити на приманку. В якості приманки використовуйте бананову шкірку і листя салату. Покладіть приманку на дно акваріума. Коли равлики зберуться на приманку, їх видаляють разом з шкіркою або листям. Цю процедуру необхідно виконати кілька разів з інтервалами в 3-4 дні, щоб видалити не тільки великих равликів, а й недавно вилупилися з ікри. В цьому випадку риб і рослини з акваріума видаляти необов'язково.
3
Існує електричний метод видалення равликів. Візьміть 2 багатожильних мідних дроти. З одного боку зачистите кінці у вигляді мітелок на 3-5 см. Інші кінці з'єднайте з батареєю напругою 9-12 В. Опустіть зачищені кінці у воду з протилежних сторін акваріума на 2-3 хвилини. Равлики гинуть. Цей спосіб, незважаючи на швидкість, має свої недоліки. По-перше, багато рослини не переносять іонів міді і можуть загинути. По-друге, достовірно невідомо, як дана процедура діє на риб, хоча деякі акваріумісти і стверджують, що це нешкідливо. По-третє, мертвих равликів все одно доведеться видаляти з акваріума вручну. Розкладаючись, вони зіпсують воду.
4
Радикальний метод боротьби з равликами полягає в тому, що з акваріума видаляються всі риби і рослини. Рослини знищіть. Повністю замініть грунт або прокип'ятіть його з наступним промиванням. Акваріум продезінфікуйте хлорним вапном, ретельно промийте і просушіть. Знову наповніть акваріум водою. Цей метод можна використовувати тільки в невеликих акваріумах, де швидко встановлюється біологічна рівновага і немає цінних рослин.
5
Найефективнішим і екологічним методом боротьби з равликами є біологічний. Посадіть в заражений равликами акваріум їх природних ворогів. Це голодні дорослі макроподи, великі цихліди. Краще інших справляються з цим завданням спеціалізовані моллюскоедов - тетрадонти. Ікру равликів дуже добре знищують анціструси. Пара нерестящіхся цихлазом або АКАР повністю знищує всіх равликів в 100-літровому акваріумі за 2 дні.
Корисна порада
Деякі акваріумісти спеціально заселяють в акваріум равликів. Перш ніж це зробити, необхідно подумати, чи потрібні вони вам і як ви збираєтеся з ними потім справлятися.