Як привчити до лотка дорослу собаку. Як дорослу собаку привчити до лотка.

Існує маса причин, по яких дорослу собаку в терміновому порядку необхідно навчити ходити на лоток. А якщо ви взяли собаку з притулку або на пересмикування, то в кожному разі привчати її до лотку доведеться заново.
Інструкція
1
Виберіть в магазині відповідний лоток з урахуванням габаритів собаки та її статі. Для псів випускають спеціальні лотки із стовпчиком.
2
Подумайте, де краще всього обладнати відхоже місце для собаки. Важливо, щоб лоток не "переїжджав» з кімнати в кімнату, а знаходився завжди в одному і тому ж «спокійному» кутку. Покладіть в лоток старі газети, окропивши їх сечею собаки, а краще купіть в зоомагазині спеціальні ароматизовані пелюшки. Якщо у вас кобелек, то не забудьте і про стовпчику лотка. Стовпчик можна збризнути не тільки його сечею, але і сечею іншого кобеля або суки, у якої в розпалі статевої цикл (тічка).
3
Годуйте тварина строго по годинах, щоб воно якомога швидше звикло до режиму.
4
Замкніть собаку на деякий час в одній з кімнат, попередньо забравши звідти килимові покриття. Постійно ведіть спостереження за собакою. Через деякий час їй волею-неволею захочеться справити нужду. При перших ознаках занепокоєння візьміть її за нашийник, підведіть до лотка і покажіть, де знаходиться «потрібне місце». Зрозуміло, собака буде спочатку всіляко чинити опір, але запах власних (або чужих) випорожнень може залучити її увагу, і вона запам'ятає той кут, де стоїть лоток.
5
Після всіх «потрібних справ» обов'язково похваліть її, дайте ласощі. Повторюйте цю процедуру знову і знову, поки собака остаточно не запам'ятає місцезнаходження лотка.
6
Якщо ви не встигли вчасно підвести тварину до туалету, прикрикніть на нього і негайно ведіть до лотка, щоб собака закінчила свої справи там, де це необхідно. Кут, де вона непередбачливо початку спорожнення кишечника або сечового міхура, ретельно вимийте і збризніть «Антігадін».
7
Якщо у вас великий будинок або квартира, то ви можете спочатку обмежити свободу пересувань собаки, закривши їй доступ до більшості приміщень. Поступово, у міру привчання її до «правильного» туалету, відкривайте одне приміщення за іншим. Собака буде розцінювати ці дії як одну з форм заохочення.