Як зробити тінь в ілюстратора. тінь в illustrator.

У векторного графічного редактора Adobe Illustrator чимало можливостей - і в їх числі створення тіні від об'єкта. Але на відміну від більшості графічних редакторів, діалогове вікно для роботи з тінню не так-то просто знайти. Давайте зробимо це разом.
Інструкція
1
Відкрийте в Adobe Illustrator файл з об'єктом, до якого ви хочете необхідно додати тінь.
2
Виділіть об'єкт інструментом Selection Tool (перший зверху в панелі інструментів). Відкрийте меню Effect і виберіть пункт Stylize - Drop Shadow.
3
Ви побачите діалогове вікно для налаштування параметрів тіні. У версії Adobe Illustrator CS5 їх більше, ніж в попередніх версіях цього редактора. Наприклад, тут є параметри «X offset» і «Y offset», що відповідають за зрушення тіні щодо об'єкту. Спробуйте змінити цифри у віконцях навпроти цих параметрів, і ви побачите, що тінь рухається по горизонталі і по вертикалі. Виберете підходяще для вас положення тіні.
4
Параметр «Mode» дозволяє виставити режим накладення тіні на площину. За умовчанням це буде режим «Multiply» (Накладення). Рекомендується його таким і залишити, оскільки цей режим гарантує, що тінь в більшості випадків буде темніше лежачого під нею фону, як і повинно бути.
5
Значення параметра «Opacity» відповідає за прозорість тіні, а «Blur» - за ступінь розмиття країв. Пункт «Color» відповідає за колір тіні, а пункт «Darkness» - за ступінь її затемнення (але в разі його вибору тінь може бути тільки чорної). Експериментуйте з цими значеннями, підберіть ті, що підходять для ваших цілей.
6
Не забудьте простежити за тим, щоб була виставлена галочка в пункті «Preview» - тоді ви будете бачити попередній результат всіх вибраних вами налаштувань. Як тільки зовнішній вигляд тіні буде вас влаштовувати, натисніть ОК.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете щось виправити в уже створеному ефекті, не намагайтеся повторити це через те ж меню. Краще виділіть потрібний об'єкт інструментом Selection Tool, викличте через меню «Window» в робочий простір палітру «Appearence», і виберіть у ній ефект тіні. Клацніть мишею за назвою ефекту, і вже знайоме діалогове вікно з'явиться знову. Тепер можете вносити всі необхідні зміни в налаштування тіні.
Корисна порада
Якщо у вас більш рання версія Adobe Illustrator, і з ефектом «Drop Shadow» працювати ще не дуже зручно, ви можете створити тінь, скопіювавши об'єкт і заливши його чорним кольором. Покладіть копію під оригінал, посуньте на потрібну відстань вправо і вліво. растушуйте за допомогою ефекту «Feather», який знаходиться там же, де і ефект «Drop Shadow» - в підгрупі ефектів «Stylize».