Як робити французькі вузлики.

Французькі вузлики відносяться до видів ручної вишивки, які, незважаючи на свою назву, чи не були придумані у Франції. Вони відомі під назвою «французькі» в західному світі, тому як саме французькі рукодільниці були першими в Європі, які виявили підвищений інтерес до них. Це було в той час, коли з Китаєм став налагоджений постійний товарообмін. Ці рукодільниці бачили узелковую вишивку на різних елементах одягу, привезеної саме з Китаю, і намагалися незвичайну техніку повторити.
Інструкція
1
Повторюючи китайську вишивку, європейські рукодільниці додали вузликам свої особливості, які збереглися і по сьогоднішній день: виконуючи французький вузлик, потрібно обернути нитку навколо голки не менше двох разів. В плетінні китайських вузликів достатньо це зробити всього один раз.
2
Основною функцією французьких вузликів є декоративна. Ними доводять, як правило, готову вишивку до довершеного образу. Приміром, вишивають серцевини квітів (адже французькі вузлики просто ідеально підходять для створення тичинок), вишеньки, бутони троянд, дрібні квіточки. Або прошивають досить дрібні деталі, такі, як риси обличчя, родимки або очі. Або інші елементи - шерсть ягняти, горошок на плаття, кучері янголятка. Насправді в такому вигляді вишивки закладено значний потенціал, який відкриється будь терплячою вишивальниці. За допомогою одних лише французьких вузликів можна виконувати приголомшливі картини або чарівні предмети для будинку - абажури, ігольніци, подушки, прикраси - кільця, брошки, шпильки.
3
Приготуйте тканину, голку й нитки для вишіванія.Ніть закріпіть з виворітного боку тканини, а потім її витягніть на лицьову сторону.
4
Як можна ближче до тканини намотайте нитку навколо голки два рази (в напрямку від себе), при цьому туго натягайте саму нитку.
5
Голку опустіть поруч з тією ділянкою тканини, де нитка вийшла на поверхню.
6
Потім простягніть нитку на виворітну сторону, дуже обережно підтягуючи її, щоб вийшов вузлик не розсипався.
7
Нічого складного на перший погляд, техніка абсолютно зрозуміла. Однак існує ряд секретів, які допомагають таку роботу зробити більш якісно. По-перше, обидві руки повинні бути вільними для маніпуляцій. Тому краще укладати ділянку тканини, який призначений для вишивки, в п'яльці. По-друге, ця тканина має бути дуже добре натягнута і та нитка, якою ви будете обмотувати голку. По-третє, коли голку ви вводите назад у тканину, постарайтеся робити це ближче до першого отвору, з того, де виходить нитка.