Як видалити плями від помади з тканини.

Будь плями з тканини можна видалити в домашніх умовах, але єдиного універсального рецепту для цього не існує. Структура тканини, походження плями - грають не останню роль в домашній чищенні. У кожному разі, нехай це буде чай, кава, вино, губна помада, чим раніше ви помітите, що забруднили свій одяг, тим ефективніше ви її почистіть.
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт;
  • - олівець для виведення плям;
  • - тампони або диски з бавовни;
  • - питна сода;
  • - сік лимона;
  • - скипидар.
Інструкція
1
Плями від помади з тканин, які не можна прати, можна видалити за допомогою скипидару. Для цього зачистите забруднене місце щіточкою, видаліть пил. Змочіть в скипидарі ватний диск або тампон і намочіть пляма від помади - (скипидар - ефірне масло на основі хвойної витяжки, яке застосовується як розчинник жиру, масла, смоли). Потім прокладете знизу і зверху плями сухі серветки і пропрасуйте праскою.
2
Якщо помаду треба видалити з тканини, яка підлягає пранню, посипте пляма від помади бурою (борат натрію - натуральне миючий засіб), а зверху полийте 3% перекисом водню. Після того як пляма зникне, прополощіть це місце в воді.
3
Справитися з плямою від губної помади допоможуть вологі серветки «Loc» - кисневий відбілювач. Кисень при взаємодії з плямою окислить і зруйнує його, не залишаючи ореолу і розлучень на тканині. Візьміть серветку і потріть їй те місце, де залишився слід від помади, і ви побачите, що воно віддалилося легко і швидко.
4
Нашатирний спирт також допоможе вам видалити помаду з тканини. Візьміть ватний диск, змочіть його в нашатирі і протріть забруднене місце. Пляма зникне, а от з запахом складніше. Щоб різкий запах зник, виперіть одяг з пральним порошком, а потім ретельно прополощіть.
5
У магазині можна придбати олівець для виведення плям, в тому числі і від губної помади. Намочіть забруднену ділянку теплою водою і тріть олівцем до утворення піни. Дайте складу просочитися 15 хвилин, після чого змийте оброблювану ділянку водою. Такий спосіб не вимагає повної прання вироби.
6
Допоможе впоратися з плямою від губної помади і натуральне мило «Антіпятін», воно має м'який відбілюючим ефектом і не зруйнує структури і колір тканини. Намочіть забруднену ділянку, намильте його милом і витримайте 10-15 хвилин. Після цього змийте теплою водою.
7
Прибрати пляма від помади вам допоможе харчова сода і лимон. Отсипьте в посуд невелику кількість питної соди, видавіть в неї половинку невеликого лимона. З'єднайте всі в однорідну масу, щоб вийшла кашка, і нанесіть її на забруднене місце. Дайте кашці висохнути, а потім очистіть все щіточкою і заперіть це місце в теплій воді - пляма зникне.