Як зв'язати красиву шаль. пов'язати красиву гачком шаль.

В зимові холоди так хочеться загорнутися в теплий плед, взяти чашечку чаю і сісти перед каміном. На жаль, ця картина у багатьох лише в мріях, а зимові холоди невблаганно наступають. Якщо ви вмієте в'язати, і під рукою є кілька мотків пряжі, ситуація легко поправна.
Вам знадобиться
  • Спиці, пряжа, ножиці, гачок
Інструкція
1
Для шалі найкраще взяти якісну пряжу, оскільки вона і носитися буде довше, і приємніше до тіла. Оптимально, щоб у складі пряжі було одне з цих волокон: мохер, козячий пух, альпака, кашемір або ангора. Ще краще - їх поєднання. Мохер ділиться на звичайний, кід-мохер і супер-кід, тобто шерсть зовсім маленьких козенят. Це волокно таке приємне на дотик, що ви ні за що не захочете його знімати. Мохер на відміну від ангори практично не залишає ворсинок на одязі. Кашемір теж прекрасно підійде для шалі, але його ціна багатьох відлякує. Козій пух приголомшливо зберігає тепло, але трохи колеться. Альпака - чудесне довговічне волокно, але теж вельми колюче.
2
В даний час проблем з вибором кольору практично немає. На вітринах вся палітра кольорів і відтінків. Але для шалі підійдуть не всі, оскільки занадто яскрава шаль не з усієї одягом буде гармоніювати. Якщо ви зв'яжете червону шаль, вона не буде виглядати з бордовим костюмом, зеленої спідницею, жовтуватими і пісочним тонами, а також з фіолетовим. Червоний колір відмінно підійде до чорного, білого і бежевому тонам. Отже, шаль краще в'язати нейтральних відтінків - білу, сіру або кремову.
3
Пряжа та колір обрані, перейдемо до візерунку. Занадто ажурна шаль не завжди прикрашає одяг, а особливо строгий костюм. Шаль повинна бути ефектна, що підкреслює достоїнства вашої одягу. Візерунок можна вибрати зразок цих: http://webposidelki.ru/VsUz.htm. Рапорт узору повинен повторюватися, а на кінці шалі можна прив'язати пензлика з цієї ж пряжі. Розміри шалі кожен вибирає собі сам, але стандартна в'язка 1 метр на 1 метр. Спиці для шалі підійдуть №№ 4,5,6, але бажано кругові. Пам'ятайте, занадто щільний візерунок може зіпсувати красиву в'язку.
4
Почати в'язати просто: наберіть необхідну кількість петель. На шаль це не менше 200 петель. Відразу ж починайте повторювати раппорт візерунка і так до кінця. Ніяких зменшень і додатків. Якщо ви новачок в в'язання, то якраз для вас підійде сайт http://www.myknitting.narod.ru/techniques/nabor.htm, на якому детально і в картинках відображені всі ази в'язання.
Зверніть увагу
Перш ніж прати шаль, уважно вивчіть, яка температура повинна бути для прання вашої пряжі. При дуже високій температурі річ може "сісти" і перетворитися на маленький хустку.
Корисна порада
Якщо ваша перша шаль вдалася, можна зв'язати ще одну іншого цвета.Клубков на шаль краще взяти з запасом, оскільки при нестачі пряжі досить складно знайти такий же колір з тієї ж партії.