Як визначити маску підмережі.

Що таке маска підмережі ? Якщо спробувати пояснити наочно, то можна уявити ідентифікатор мережі у вигляді назви вулиці, а ідентифікатор комп'ютера - як номер будинку на цій же вулиці. Візьмемо, наприклад, адресу "Троїцька, 15", де "15" буде ідентифікатором комп'ютера, а "Троїцька" - ідентифікатором мережі. Маска підмережі вказує на те, яка частина IP-адреси є ідентифікатором мережі, а яка - ідентифікатором вузла. Як визначити маску підмережі? Для цього є кілька способів.
Інструкція
1
Перший спосіб полягає в тому, що маска підмережі вказується у властивостях мережевого підключення. І для того, щоб її подивитися, необхідно пройти за наступною адресою: Для Windows XP. "Пуск" -> "Налаштування" -> "Панель управління" -> "Мережні підключення". На активному підключенні клікніть правою кнопкою миші. У вікні, у списку протоколів знайдіть «Протокол Інтернету (TCP/IP)» і натисніть кнопку «Властивості». У вікні налаштувань, у відповідному рядку ви побачите маску подсеті.Для Windows 7. "Пуск" -> "Панель управління" -> "Мережа та Інтернет" -> "Перегляд стану мережі та завдань". У списку активних мереж клікніть на активне з'єднання. У вікні, клікніть «Відомості». В отриманому списку, у відповідному рядку буде вказана маска підмережі.
2
Чаші всього буває так, що всі налаштування підключення комп'ютер отримує автоматично, і вони не вказані у властивостях з'єднання. У такому випадку, на допомогу прийде спосіб номер два. Спочатку необхідно відкрити командний рядок Windows. Це можна зробити пройшовши за адресою: "Пуск" -> "Всі програми" -> "Стандартні" -> "Командний рядок". Або: "Пуск ->" Виконати cmd.exe ". Після цього перед вами відкриється вікно командного рядка. У ньому необхідно написати команду ipconfig. Вводите команду, натискаєте Enter, і у вікні командного рядка з'являється список з мережевими настройками. Залишається лише серед них знайти маску підмережі.