Як зшити чоловічу кепку. кепку зшити.

Кепка - це головний убір, який носять як чоловіки, так і жінки. Відмінною її особливістю є наявність козирка і високої тулії. Кепка може захистити і від палючого сонця, і від морозу. Адже її шиють з абсолютно різних матеріалів: шкіри натуральної чи штучної, бавовни, вовни, твіду, вельвету, синтетичних тканин і навіть з хутра.
Вам знадобиться
  • - 0,5 м тканини;
  • - 0,5 м підкладкової тканини;
  • - флізелін;
  • - нитки в тон тканини;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Побудуйте викрійку кепки. Для цього зніміть три мірки: обхват голови, довжину голови від чола до потилиці і ширину чола.
2
Нижня частина клина - це відрізок рівний 1/6 обхвату голови. Відміряйте середину відрізка і проведіть перпендикулярну лінію довжиною 1/2 відстані від чола до потилиці. Плавно проведіть лінію по трьох точках, причому верхній кут буде дорівнювати 60 градусам.
3
Для викрійки козирка накресліть відрізок довжиною рівній ширині чола. Проведіть дві плавних лінії, що вийшла, деталь повинна нагадувати півмісяць.
4
Для планки (околишком) накресліть прямокутник. Його довжина повинна бути дорівнює обхвату голови, а ширина залежить від вашого бажання (але не менше двох сантиметрів).
5
Розкладіть паперову викрійку на виворітного стороні тканини і обведіть Кравецьким дрібному або обмилки з гострим краєм. Залиште припуски на шви 0,5-1 см. Викроїте одну деталь околишком, дві деталі козирка і шість клинів.
6
Якщо ви збираєтеся шити кепку з картатої тканини, то розташовуйте викрійку таким чином, щоб клітина на клинах збігалася. Викроїте аналогічні деталі з підкладкової тканини і флизелина.
7
Тепер можна приступати до шиття. Приклейте за допомогою нагрітого праски з виворітного боку деталей з основної тканини флізелін, щоб виріб тримало форму. Стачайте клини денця на швейній машинці. Прокладіть оздоблювальну строчку з лицьового боку.
8
Якщо у вас ще немає необхідного навику, попередньо змітайте клини між собою, а вже потім прошийте їх на машинці.
9
Далі стачайте деталі підкладки кепки. Якщо ви шиєте теплу кепку для прохолодних днів, то настьогайте деталі підкладки з синтепоном.
10
Щоб надати козирка жорсткість, використовуйте флізеліновую вставку відповідної форми і розміру або щільний картон. Прострочіть всі деталі разом, зробіть надсечкі і виверніть на лицьову сторону. По краю козирка прокладете декоративну строчку.
11
Пришийте до тулье козирок, потім до неї ж пришийте околишек, довжина якого повинна дорівнювати охопленню голови. Підкладку підшийте вручну потайним швом.
12
З внутрішньої сторони околишком пришийте «вушка», невеликі прямокутники з тканини, які можна буде сховати, коли тепло, і прикрити ними вуха в прохолодну і негоду.
13
От і все, можна порадувати вашого чоловіка обновкою.