Як стелити ламінат на стяжку.

Ламінат є міцним і красивим покриттям для підлоги у житловому приміщенні, до того ж він дуже легкий в монтажі. Можна легко викласти його самостійно, заощадивши пристойну кількість грошей на послугах майстрів.
Вам знадобиться
  • Ламинат;
  • Подложка;
  • Ножницы;
  • Карандаш;
  • Малярный скотч;
  • Пила з дрібними зубчиками або електропила.
Інструкція
1
Отже, для початку вам необхідно постелити спеціальну підкладку під ламінат. Вона м'яка, тому її легко кроїти ножицями. Викладіть підкладку по всій площі кімнати, розгладжуючи її на підлозі і скріплюючи краю, укладені встик, малярським скотчем. Він необхідний для того, щоб випадково не зрушити підкладку в процесі укладання ламінату.
2
Укладання виробляти найкраще уздовж кімнати у напрямку до вікна: в такому випадку світло буде краще обігравати малюнок вашого ламінату, а підмітати його буде простіше за рахунок рельєфу поверхні. Обов'язково залишайте зазор для теплового розширення біля стін, приблизно 1 сантиметр. В іншому випадку при підвищенні температури або вологості він може вигнутися «горбом». Не хвилюйтеся про естетичну сторону питання - зазор буде в підсумку закритий плінтусом.
3
Різні виробники ламінату використовують замки різної форми, але принцип один: зчеплення дощок, стягуюче їх і не дає їм розійтися в укладеному на рівну поверхні вигляді. Схема замикання замка обов'язково вказана на упаковці. Також ви можете попередньо потренуватися на невеликих обрізках - ви зрозумієте принцип кріплення і зможете працювати, не псуючи заготовки. З'єднувати дошки можна вручну, іноді необхідно злегка допомагати молотком.
4
При укладанні ламінату спочатку скріплюють його бічними вузькими сторонами, утворюючи довгу дошку за розмірами приміщення, а потім прикріплюють її до вже укладеному ламінату. Починається процес з укладання першого ряду дощок. Викладіть його, відразу залишивши зазор у стіни, потім зберіть і приєднайте наступний, і так до тих пір, поки весь стать не буде викладений. Обов'язково кладіть дошки в шаховому порядку, щоб зменшити навантаження на більш короткі і, відповідно, слабкі бічні замки.
5
Вам обов'язково доведеться випилювати шматки потрібного розміру. Намагайтеся робити це максимально рівно, з урахуванням зазору біля стіни. Якщо труби опалення виходять з підлоги, то прорежьте з боку відповідної дошки U-образне отвір і укладіть дошку на призначене для неї місце.
Зверніть увагу
Пиляти ламінат важко, тому що він дуже міцний. Рекомендується придбати електролобзик або пилку при роботі з великими площами покриття.
Корисна порада
Чим товщі ламінат, тим міцніше на ньому замки і менше шансу зіпсувати деталь.