Як налаштувати загальний доступ.

У цій статті ми опишемо вам настройку і використання загального доступу до інтернету в системі Microsoft Windows XP. Загальний доступ дозволить використовувати єдине підключення до інтернету для всіх комп'ютерів, включених в локальну мережу. Щоб організувати спільний доступ до інтернету за допомогою загального доступу до підключення, на сервері повинно бути дві мережевих карти. Одна з них для локальної мережі, інша - для Інтернету.
Інструкція
1
Працюємо з комп'ютером-сервером. Організуємо загальний доступ. Насамперед ми входимо на сервер, використовуючи обліковий запис адміністратора або власника комп'ютера. Заходимо в меню «Пуск», звідти в «Панель управління». Тепер переходимо на «Мережа та підключення до Інтернету» і клацаємо на пункт «Мережеві підключення».
2
Правою кнопкою мишки клацаємо по підключенню, яке буде у нас використовуватися для виходу в глобальну мережу. Приміром, якщо доступ до мережі Інтернет буде здійснюватися через модем, потрібно клацнути ПКМ на необхідному підключенні з розділу «Віддалений доступ». Тепер переходимо в підміню «Властивості» і відкриваємо вкладку «Додатково».
3
Шукаємо розділ під назвою «Загальний доступ до підключення Інтернету» і встановлюємо прапорець, який провіщає нам про дозвіл користуватися підключенням до інтернету комп'ютера-сервера іншим користувачам локальної мережі. Використовуючи віддалене загальне підключення до інтернету, активуємо прапорець «Встановити виклик на вимогу». Таким чином, ми дозволимо комп'ютера автоматично підключатися до інтернету.
4
Погоджуємося натисканням кнопки ОК і читаємо з'явилося повідомлення. Суть цього повідомлення в тому, що мережевий карті локальної мережі призначать IP автоматично (192.168.0.1). З іншими комп'ютерами мережі зв'язок може бути втрачена. Якщо решта комп'ютери використовують не динамічні, а статичні IP, то їх слід налаштувати на те, щоб IP-адреси вони використовували саме динамічні. Вас запитають, чи дійсно ви бажаєте дозволити загальний доступ до інтернету? Натискаємо ТАК і тепер підключення до інтернету буде доступно для всіх інших комп'ютерів, що входять в локальну мережу.