Як налаштувати мережевий принтер. настройка доступу до мережевого принтера.

Припустимо, є невеликий офіс і кілька комп'ютерів, підключених до локальної мережі, сервера немає, але є один на весь офіс принтер. Тепер завдання: зробити так, щоб доступ до принтера мали всі комп'ютери, тобто могли через нього здійснювати друк. Це значить, що нам потрібно буде встановити мережевий принтер і його налаштувати. Здійснити задачу можна трьома способами.
Інструкція
1
Підключити принтер до комп'ютера, що складається в мережі і відкрити загальний доступ. Найпростіший спосіб, але має істотний недолік: якщо комп'ютер, до якого наш принтер підключений, не працює, то інші комп'ютери через нього друкувати не зможуть. А якщо ПК ще й зламається, доведеться все перенастроювати і встановлювати заново драйвера, які до того моменту можуть вже і загубитися.
2
Підключити принтер через принт-сервер в мережу. В цьому випадку принтер досить налаштувати один раз. Він буде бачитися в принт-сервері в якості окремого вузла. Кожен комп'ютер буде друкувати незалежно.
3
Якщо мережевий принтер має вбудований сервер друк, його можна налаштувати так же, як і у випадку номер два. Просто налаштувати потрібно буде сам принтер, а не якесь окреме пристрій.
4
Будемо вважати, що принтер до одного з ПК вже підключений. Операційну систему будемо розглядати Windows XP. Приступаємо до налаштування загального доступу. Спершу переходимо в «Панель управління» і там, в пункті «Принтери і факси» клацаємо ПКМ по іконці встановленого принтера. Вибираємо в випадаючому меню пункт «Властивості». Тепер перемкнемося на вкладку «Доступ» і натиснемо на кнопку «Загальний доступ до принтера». Дамо принтеру назву і натиснемо ОК. На іконці принтера повинен з'явитися значок тримає руки. Це значить, що настройка принтера пройшла успішно.
5
Тепер підключаємо принтер на інших ПК і налаштовуємо його. В "Принтери і факси» нам потрібно запустити майстра підключень принтерів і дати майстру відповідну вказівку встановити принтер.
6
Далі вибираємо огляд принтерів - система пошук справить сама. Якщо потрібний мережний принтер системою не був знайдений, підключимо його вручну. У назву принтера нам потрібно ввести: \\ Computer_name \ Printer_Name (перше - ім'я комп'ютера, друге - ім'я принтера). Можна вказати IP комп'ютера замість його імені. Далі будуть встановлюватися драйвера, і майстер завершить установку, запропонувавши роздрукувати пробну (тестову) сторінку.
7
У випадку з підключенням через принт-сервер дії проводяться такі ж самі, тільки в майстрові нам потрібно вибрати останній пункт і вписати шлях до принтера. У комплекті з мережним принтером або з принт-сервером можуть йти спеціальні додаткові програми, якими також можна скористатися.
Зверніть увагу
Маючи мережевий принтер, і бездротову мережу ви можете друкувати з будь-якого місця в будинку з будь-якого пристрою. Ось що вам потрібно зробити для настройки принтера у вашій мережі: 1. По-перше, підключити принтер до вашої мережі, підключивши один кінець кабелю Cat 5, який мав іти з принтером, до маршрутизатора (роутера).
Корисна порада
У цій статті ми покроково опишемо, як налаштувати мережевий принтер на Windows Server 2008 R2. Першим ділом, для безвідмовної роботи мережевих принтерів, необхідно встановити роль друку. Тепер необхідно фізично (за допомогою мережевого кабелю або принт-сервера) підключити принтер до сервера і налаштувати роботу принтера на сервері, для цього заходимо «Пуск- Пристрої та принтери».