Як навчитися відчувати габарити машини. габарити машини орентір.

Дуже складно їздити на машині і проводити з нею різні маніпуляції, що не відчуваючи її габаритів. На дорозі в щільному потоці автомобілів потрібно перебудовуватися, при цьому не зачепивши нічого навколо себе, на стоянці потрібно вміти паркуватися, не пошкодивши свій же бампер.
Інструкція
1
Досвідчені водії відчувають габарити автомобіля на інтуїтивному рівні. Але якщо ви недавно сіли за кермо, то ви природно ще тільки починаєте адаптуватися і до активного руху на дорозі, і до свого автомобіля. Новачкові безпосередньо з салону, та ще й без видимих розпізнавальних знаків достатньо важко відчувати габарити автомобіля. Пам'ятайте, що для того, щоб зрозуміти, де закінчується будь-яка частина вашої машини, зовсім не потрібно тягнутися і дивитися на неї. Відчуття габаритів приходить з досвідом. Але існують рекомендації, які необхідно враховувати, якщо вам потрібно проїхати в досить вузькому місці або ж в обмеженому просторі припаркуватися.
2
Більшість недосвідчених водіїв на дорозі можна відрізнити за їх бажанням сильно витягнути шию. Вони прагнуть перед машиною побачити навіть асфальт. Вони впевнені, що так буде набагато простіше контролювати відстань до іншого транспортного засобу. Однак на дорозі не можна дивитися собі під колеса, дивіться тільки на перспективу. При цьому врахуйте, що є бампер, який трохи видається вперед. Відстань до найближчого перешкоди дотримуйтесь з урахуванням бампера. Якщо вам важко зрозуміти, де він закінчується, то спробуйте врізати в його кінець антену.
3
При русі заднім ходом автомобіль відчувати ще складніше. На хетчбек спробуйте за орієнтир брати задню щітку. На седані краще врежьте антену в задній бампер. А при парковці постарайтеся налаштувати дзеркала заднього виду так, щоб в них відбивалися колеса. Так буде простіше розрахувати відстань до перешкоди.
4
За бічних дзеркалах заднього виду дуже легко можна визначити бічні габарити корпусу машини. Для цього просто орієнтуйтеся на саму крайню частину дзеркала.
5
Якщо в щільному потоці машин вам потрібно перебудуватися, то в цій ситуації дуже важливо не зачепити їде за вами автомобіль. Подивіться в бічне дзеркало. Якщо в ньому машина повністю видно, то можна не турбуватися і почати перебудовуватися. А от якщо в дзеркалі відбивається лише частина автомобіля, то це означає, що він вже занадто близько під'їхав до вас.
Безпечно їздити і здійснювати маневри на автомобілі без знання і відчуття габаритів неможливо. У щільному потоці необхідно вміти перебудовуватися, чи не зачепивши інші автомобілі, на стоянці паркуватися, не подряпавши бампер. Які хитрощі можна придумати, щоб уникнути цих неприємностей.
Інструкція
1
Почуття габаритів автомобіля - інтуїтивне. Для того, що б знати, де закінчується капот, не потрібно тягнутися і дивитися на нього. Але перші місяці за кермом - це період адаптації не тільки до дорожньої ситуації, а й до автомобіля. Новачкові складно відчувати габарити автомобіля без будь любо видимих з салону розпізнавальних знаків. Це приходить з досвідом. Але є моменти, які потрібно враховувати, якщо ви хочете проїхати у вузькому місці або припаркуватися в обмеженому просторі.
2
Усіх новачків на дорозі видає їх бажання так витягнути шию, щоб побачити асфальт перед машиною. Їм здається, так простіше контролювати відстань перед іншою машиною - бачити свій бампер. Але як би парадоксально звучить, на дорозі не потрібно дивитися на дорогу прямо перед собою, тільки на перспективу. І передній бампер при всьому старанні не розгледіти. Потрібно розуміти, що він є, трохи випирає вперед і тому дистанція перед автомобілі м або перешкодою дотримується з урахуванням бампера. Можна врізати в бампер антену, яка буде добре видна з водійського місця і вказувати, де закінчується бампер.
3
Складніше відчувати автомобіль при русі заднім ходом. Якщо автомобіль - хетчбек, то можна орієнтуватися на задню щітку. Якщо автомобіль седан, то можна так само врізати антену в задній бампер так, щоб вона була видна з водійського дзеркала заднього виду. При парковці можна налаштовувати дзеркала так, щоб вам було видно колеса. По колесах простіше розрахувати і побачити відстань до перешкоди, особливо, якщо це бордюр.
4
Бічні габарити корпусу автомобіля можна визначати по бічних дзеркалах заднього виду. Сама крайня частина корпусу дзеркала і є ширина автомобіля. Тому, коли вам необхідно проїхати вузьке місце або припаркувати автомобіль паралельно, орієнтуйтеся саме на край дзеркала. Оцініть відстань між предметом і краєм дзеркала. Навіть якщо ви відчуваєте, що проходите дуже-дуже близько, нічого страшного. До предмета є ще допустима відстань.
5
При перестроюванні в щільному потоці важливо не зачепити йде ззаду машину. А для цього необхідно оцінити відстань до їде за вами автомобіля і врахувати довжину вашої машини. Якщо в бічне дзеркало ви відмінно переглядаєте автомобіль за вами, то ви можете почати перестроювання. Якщо видно тільки частину автомобіля, значить, він знаходиться дуже близько від вас.