Як висушити килим.

Ну кого не заливали сусіди зверху, або Не проривало трубу опалення. В першу чергу від цього страждають нерви, і в другу - улюблений килим . Але, якщо нервові клітини не відновлюються, то улюблене покриття для підлоги ще можна привести в первинний вигляд.
Інструкція
1
Перш ніж рятувати ваш килим, знайте кілька правил. Не переносьте мокрий килим в розправленому вигляді, він важкий і може розтягнутися, переносите його скрученим. Але не залишайте в такому стані більше двох годин. Це перешкоджає вентиляції та сушці і може прискорити процеси руйнування. Накладайте на ворс під час скручування суху білу тканину з бавовни, наприклад, простирадло або рушник. Вони вберуть в себе вологу.
2
Не ходіть по намоклі килиму - ви можете його забруднити й деформувати. Не сушіть килим під прямими сонячними променями, робіть це під навісом. Чи не стелити килим на незабарвлену дерев'яну або металеву поверхню.
3
Не вішайте мокрий килим на мотузки або труби - він деформується. Вивішуйте виріб, якщо залишок води в килимі не перевищує 20% .Не тріть килим ганчірками або руками, щоб вигнати воду - ви можете його необоротно пошкодити.
4
Візьміть відро і ганчірку і зберіть воду біля килима і під ним. Потім озбройтеся пилососом з щілинним насадкою і повільно витягайте воду з килима. Працюйте в одному напрям, наприклад, рухайте насадку тільки зверху вниз.
5
Після цього покладіть одну або дві простирадла на ворс. Згорніть килим так, щоб вони опинилися всередині. За допомогою пилососа видаліть залишок води з вивороту килима. Змініть простирадла, розгорнувши килим через годину.
6
Потім перейдіть до провітрювання і сушці килима. Використовуйте кондиціонер з функцією осушення повітря, і килим висохне швидше. Не сушіть килим гарячим повітрям, це часто призводить до серйозної деформації.
7
Сушіть килим під навісом на вулиці в теплу суху погоду. Розкладіть його на спеціально підготовлену площадку, устеленою сухими простирадлами. Коли в килимі залишиться небагато вологи, покладіть його на кілька перекладин, щоб повітря могло обдувати його з усіх сторін.