Як навчити дитину читати і рахувати.

Вирушаючи в школу, дитина повинна вміти добре читати і рахувати. Навчити її цьому - завдання батьків. Чим раніше почати це навчання, тим більших успіхів ви зможете досягти.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що перш за все дитині цікава гра. Придумуйте і розповідайте малюкові казки про цифри і букви. Використовуйте в якості наочного матеріалу кубики, малюнки, вироби.
2
Знайомлячи дитини з приголосними, називайте звуки, а не назви букв (буква «р», а не «ре», буква «б», а не «бе»). Читання - досить складний процес, тому перш ніж вчитися читати, обов'язково поясніть, що таке приголосні і голосні літери. Поясніть, чим відрізняються дзвінкі приголосні від глухих (прикладіть руку до горла і промовте звуки "б" і "п"). Дитина повинна розуміти, що таке склад, і як можна поділити слово на склади. Грайте в ігри - прогавили в долоні стільки разів, скільки складів у слові «са-мо-років»; підкинь м'яч стільки разів, скільки голосних у слові «ма-ма» і т.д. Тільки після цього переходьте до читання слів, пропозицій, а потім і коротеньких текстів.
3
Не навантажуйте дитину надміру. Заняття повинні приносити задоволення. Хваліть дитину, якщо він правильно виконав завдання. Підбирайте для читання яскраві, барвисті книги з великими літерами. Уважно розгляньте картинки, і приступайте до читання. Нехай це буде відома казка чи вірш (наприклад, знайомі йому з дитинства вірші Агнії Барто).
4
При навчанні рахунку, знайомте дитини зі складом числа. Як можна отримати число 5? 1 + 4, 2 + 3, 3 + 2, 4 + 1. Розкладайте таким чином всі числа до десяти. Робіть це за допомогою цукерок, фруктів. Надалі це допоможе швидко навчитися складати і віднімати в розумі.
5
Якщо дитині подобається малювати, використовуйте навчальні книжки, де потрібно виконати нескладні завдання і намалювати або розфарбувати предмети, тварин.
6
Якщо ви не можете впоратися самостійно, запросіть до дитини педагога для додаткових занять. Він допоможе визначити та усунути прогалини в знаннях дитини. Корисними можуть виявитися і заняття з однолітками в дитячих центрах. Елемент змагання під час такого навчання допоможе дитині мобілізувати свої сили.
7
Скористайтеся посібниками для навчання читання і рахунку, вони допоможуть вам поступово проходити всі етапи навчання читання та рахунку. Наприклад, кубиками відомого педагога-новатора Миколи Зайцева. Їх можна придбати в магазині або замовити через Інтернет. До методик додається методичка з докладними поясненнями. У нього ж є і методика з розвитку навичок письма.
8
Будьте терплячі. Навіть якщо вам здається, що дитина повільно рухається і насилу освоює нову інформацію, не поспішайте. Для малюка все це - вперше. Намагайтеся підтримувати дитину. Не сваріть, якщо він щось не розуміє. Відкладіть складний матеріал на кілька днів, а потім знову поверніться до нього. Шукайте нові способи пояснення важких моментів.
Корисна порада
Навчаючи читання, не дуже старайтеся, щоб не відбити у дитини інтерес до книг.