Як відмити супер клей.

У кожного є улюблені речі. Але що робити, якщо на них потрапила навіть найменша крапля супер-клею, не викидати ж. Сьогодні існує багато легенд про те, як вивести цю рідину з одягу, але не варто ризикувати і випробовувати першу-ліпшу вам на очі.
Вам знадобиться
  • тупий ножик, очищувач, праска, 2 листи паперу, димексид, розчинник 646, Циакрін
Інструкція
1
Холод. Діє не на 100%, але спробувати варто. Ложем забруднену річ в морозилку на ніч. Вранці дістаємо, беремо тупий ножик (обов'язково тупий, інакше поріжете тканина) і починаєте акуратно соскребать.
2
Очищувач. У деяких магазинах можна знайти спеціальні очищувачі для суперклею, які продаються в спеціальних флакончиках. Якщо пляма свіже, то він дає 100% гарантію, що виведе його. Спершу він розм'якшує клей на тканині до стану жуйки, а далі ви прибираєте його механічним способом.
3
Тепло. Беремо розігрітий праска і два обов'язково чистих білих аркуша. Вивертаємо навиворіт забруднений одяг. Обабіч прилаштовуємо по листку паперу і починаємо вигладжувати з тильного боку. Весь процес повинен зайняти 5-10 хвилин, залежить від розмірів поставленого плями.
4
Димексид. Купити можна в будь-якій аптеці. Наносимо розчин на білу ганчірочку і злегка втираємо все в застиглий супер клей. Поступово він весь розчинитися, частина залишиться на ганчірку. Це найпростіший і дешевий спосіб.
5
Розчинник 646. Вірний спосіб позбутися, але займає багато часу. Наносимо рідину на ватний тампон і трьом. Запасіться терпінням, оскільки зніматися пошарово.
6
Циакрін. Час мертвої хватки супер клею поступово знижується. Через кілька дня він самостійно відшарується від будь-якої тканини.
7
Механічним способом. Якщо забруднений оксамит або велюр, то можна спробувати спочатку трохи розм'якшити, слабкими ударами молотка (приладжувався аркуші паперу з обох сторін), а потім обробити гарячою водою, краще окропом. Клей відразу почне розсипатися.
8
Наклейки. Якщо не один спосіб не допомагає, можна просто зверху пришити оригінальну аплікацію.
Зверніть увагу
Під час роботи з розчинниками можна пошкодити шкіру на руках. Дотримуйтеся всіх правил безпеки. Краще купіть додатково гумові рукавички. У разі потрапляння розчинника на шкіру - промийте холодною водою, в разі необхідності звертайтеся до лікаря.