Як приготувати пюре для прикорму. Як готувати овочеві пюре для прикорму.

Ваш малюк росте, і ось прийшов час для першого прикорму . Ваша дитина напевно буде дуже радий новим фруктовим і овочевим пюре. Є безліч рецептів з приготування дитячих пюрешек - в одних можна фрукти запікати, а в інших перетирати в сирому вигляді. Але який прикорм варто давати малюкові?
Інструкція
1
Овочі та фрукти беріть тільки найкрасивіші, без плям і тріщин. Часто особливо педантичні мами миють продукти з милом. Це зайве. Мильні залишки не будуть корисною приправою вашому малятку, а скоріше навпаки. Тому досить промити їх проточною або кип'яченою водою. Не потрібно робити пюре «із запасом», так як після підігріву втрачаються вітаміни і корисні мінерали.
2
Овочі готувати краще в пароварці, тоді зменшуються втрати корисних речовин. Якщо ви вирішили варити їх, то кидайте в киплячу воду - так втрата мінералів і вітамінів буде мінімальною.
3
Для перших прикорму готові овочі бажано протерти крізь дрібне сито або подрібнити блендером, а не розтирати товкачем або виделкою, оскільки шлунок грудничка може не впоратися з великими волокнами. Подрібнені овочі розводять відваром до консистенції густої сметани: приблизно на 100 г відвару додають 30 мл маси. Не поспішайте відразу з першого прикорму додати в готові пюре рослинні жири, а розбавте його відваром або своїм молоком. Якщо готують змішане пюре, до складу якого входить картопля, він не повинен перевищувати половини обсягу, так як це важка їжа для малятка.
4
У немовлят ще немає сольових рецепторів, тому їжу краще не солити. Прикорм починайте з овочів, тому що малюк важче до них звикає після солодких фруктів. Якщо дитина відмовляється їсти, значить він ще не готовий до такого прікорму.В початку пюре готують тільки з одного якогось овоча або фрукта, поступово додаючи інші. Так ви зможете зрозуміти, які саме овочі не підходять вашому скарбу, викликають алергію або підсилюють виділення газів в кишечнику.
5
Пюре з яблук краще робити з сирих фруктів, бажано зелених, так як вони менше провокую алергію у дітей. Але, якщо сирі фрукти йому не підходять, то запікайте в мікрохвильовці з функцією пароварки, так як у звичайній духовці фрукти іссушіваются.