Як підвищити гемоглобін дитині. Як підняти рівень гемоглобіну.

Дефіцит гемоглобіну у дітей - нерідке явище. Якщо дефіцит значний, то вже можна говорити про анемію, а цей стан небезпечно для дитячого організму, так як при ньому погіршується постачання киснем тканин, в тому числі і мозку. Лікування дефіциту гемоглобіну залежить від його ступеня і від віку дитини.
Вам знадобиться
  • - продукти, що сприяють підвищенню гемоглобіну;
  • - консультація гематолога
Інструкція
1
Зниження рівня гемоглобіну, в більшості випадків, обумовлено дефіцитом заліза, але, крім нього, є ще безліч мікроелементів, відповідальних за побудову організму. Запитайте свого педіатра, чи є можливість зробити розширений аналіз крові для того, щоб визначити, який саме мікроелемент у браку у вашої дитини.
2
Якщо в раціоні дитини велику частку становить грудне молоко, щось не намагайтеся зменшити його споживання на користь прикорму. У грудному молоці міститься білок під назвою лактоферрин, який містить іони заліза. Біодоступність заліза з цього білка - близько 60%, тоді як з інших продуктів вона рідко виявляється вище 20%. Крім того, незріла ферментативна система малюка ще не готова до повноцінного переварюванню «дорослої» їжі.
3
Якщо дитина на штучному вигодовуванні, або ж уже достатньо дорослий, то скоректуйте його раціон на користь продуктів, що містять велику кількість речовин, які піднімають гемоглобін. Залізо найкраще засвоюється з м'ясних продуктів, особливо з яловичини, де біодоступність заліза становить 22%. Залізо в рибних продуктах володіє биодоступностью близько 11%. Ще велика кількість заліза міститься в гречаній крупі, горосі, яєчному жовтку. Також слід подбати про достатню споживанні продуктів, багатих фолієвою кислотою, вітамінами В12 і С. Ці речовини містяться в різних овочах і фруктах.
4
В тому випадку, якщо показники гемоглобіну загрожують здоров'ю дитини, обійтися однією лише коригуванням раціону навряд чи вийде, і може виникнути необхідність давати дитині препарати заліза. Прийом таких препаратів обов'язково повинен проводитися під контролем лікаря.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що підвищена кількість заліза в крові теж не зовсім добре, воно може привести до дефіциту інших мікроелементів, наприклад, цинку і міді. Тому питання про застосування препаратів заліза обов'язково необхідно обговорити з кваліфікованим гематологом.
Корисна порада
Норма гемоглобіну для дітей віком до 5 років становить 110 г/л, при цьому спостерігається фізіологічне зниження рівня гемоглобіну аж до 100 г/л у районі року і майже до двох років. Так що, при невеликому відхиленні від норми в цьому віці, паніку піднімати не варто.