Як позбутися від Тіпун на мові.

Медицина ця недуга мови називає травматичним глоситом, виразковим глоситом. Мікроорганізми, що живуть у роті, не небезпечні нам лише в тому випадку, коли вони нечисленні. Але якщо догляд за порожниною рота був недостатній, мікроорганізмів розплодилося багато, та ще трапилася мікротравма мови, що забезпечила їм доступ до тканин - розвивається запалення, з'являється виразка, яка без належного лікування може привести до утворення грибоподібних наростів на мові - папілом.
Вам знадобиться
  • - харчова сода
  • - 1% розчин хлоралгідрату
  • - 0,1% розчин анестезину в гліцерині
  • - масло обліпихи
  • - масляний розчин вітаміну «А»
  • - масло шипшини
  • - персикове масло
  • - квіти ромашки, листя берези, шавлія, кора дуба
  • - мед
Інструкція
1
виразки на мові, як правило, не з'являється в одну мить. Перш виникає дискомфорт, відчуття печіння, болючість від гострого або гарячого, мова червоніє і збільшується в розмірах, а смакові відчуття притупляються. При появі таких симптомів ретельно обстежте порожнину рота, оскільки важливо усунути причину травми (відколи зубів, каріозні порожнини; дефекти пломб, зубних протезів та коронок).
2
Використовуйте для зняття больового синдрому: - теплий содовий розчин (на склянку кип'яченої води - 1 чайна ложка) .- 1% розчин хлоралгідрату; - 0,1% розчин анестезину в гліцерині.
3
Робіть аплікації з обліпихової олії - це сприятиме загоєнню і відновленню епітелію. Також можуть підійти масло шипшини, персикове і масляний розчин вітаміну «А» (ретинолу ацетат) в капсулах.
4
Аплікації Перемежовувати полосканнями. Підійдуть для цієї мети трави, що володіють протизапальними, дубильними і заспокійливими властивостями. Це квіти ромашки, листя берези, шавлія, кора дуба. Тільки пам'ятайте, що на відміну від трав, які можна просто настояти, заливши окропом (1 столову ложку трави - на склянку окропу), кору дуба буде потрібно відварити протягом півгодини і годину настояти.
5
Намагайтеся додатково не травмувати пошкоджену ділянку мови під час щоденного туалету порожнини рота. Якщо ви застосовуєте зубну пасту з кальцієм, то по завершенні чистки зубів і полоскання видавіть невелику кількість пасти на виразку і залиште - це теж сприятиме зціленню.
6
У разі якщо у вас немає алергії на мед, використовуйте його як загоювального кошти. Гарні аплікації з чистого меду або мед + масло (шипшини, персикове).
7
Підтримайте імунну систему прийомом полівітамінних препаратів.
8
Ретельний щоденний туалет порожнини рота - запорука того, що мікрофлора в роті не почне небезпечно розмножуватися і не стане сприятливим грунтом для інфекції. Запущений глосит чреватий тим, що запалення може пройти в товщу мови. Утворюється абсцес або флегмона, і це вимагатиме втручання хірурга. Якщо ви частенько страждаєте виразковим глоситом - це явний показник того, що є якась патологія внутрішніх органів, адже відомо, що мова - дзеркало організму.
9
Сходіть до свого терапевта. І ще пам'ятайте, що алкоголь і нікотин, гострі спеції і гаряча їжа, деякі освіжувачі і зубні пасти (містять алергени), цукерки карамель - все це фактори ризику виразкового глоссита та інших запалень в роті - просто будьте уважні.