Як зменшити чутливість зубів. Як зменшити чутливість голов.

Підвищена чутливість зубів або, як її називають стоматологи, гіперестензія - досить часте захворювання. Як показує статистика, на цю недугу страждає до 40% людей. При цьому зуби відгукуються короткочасної різким болем на температурні або хімічні подразники.
Інструкція
1
Виникає підвищена чутливість внаслідок пошкодження зубної емалі або ж розширення нервових канальців зуба, внаслідок чого нерви починають більш гостро відчувати подразники. Тому, перш за все, визначте і усуньте причину, яка викликає руйнування зубів. Це може бути неправильна зубна щітка або невідповідна вам зубна паста, що руйнують емаль або викликають клиновидний дефект зубів, звичка скрипіти зубами, вживання надмірно великої кількості газованих напоїв, кави або чаю. Іноді гіперчутливість зубів виникає після медичних процедур - видалення зубного каменю або відбілювання зубів.
2
Основне лікування підвищеної чутливості зубів виробляється в стоматологічних клініках. Сенс лікування полягає в закритті мікроскопічних канальців, провідних до нервів. Для цього застосовується спеціальний лак, електрофорез або реминерализующую препарати. У всіх цих методів загальний ефект - вони закривають солями фтору і кальцію канальці, що ведуть до зубним нервам, і таким чином зменшують їх чутливість. Крім цього такі процедури як покриття лаком і реминерализация відновлюють міцність зубної емалі і зміцнюють зуби.
3
Зменшити чутливість зубів можна і в домашніх умовах. Для цього застосовуються спеціальні полоскання і зубні пасти, які містять велику кількість солей фтору, кальцію і калію. Щоб уникнути підробки здобувати такі засоби краще в аптеці.
4
Крім того в домашніх умовах можна застосовувати спеціальні лікувальні смужки для зубів, наприклад, диплом. Смужка наноситься на хворі зуби і залишається на нетривалий час, після чого видаляється.
5
У будь-якому випадку, навіть якщо настало поліпшення, вам потрібно обов'язково показатися стоматолога, оскільки підвищення чутливості зубів може бути симптомом якого-небудь іншого захворювання зубів, діагностувати яке в домашніх умовах просто неможливо.
Найпоширеніша причина чутливості зубів - витончення зубної емалі і оголення дентину, найтонші трубочки якого з'єднані з нервовими закінченнями. Крім того, зуби стають чутливими в результаті різних збоїв у роботі організму, а також при вагітності.
Інструкція
1
Сходіть на консультацію до лікаря-стоматолога. Він огляне ротову порожнину і призначить відповідне лікування. Сама недорога стоматологічна процедура, яка допомагає знизити чутливість зубів , - це покриття емалі спеціальним лаком. За необхідності її проводять від трьох до шести разів з перервами на два-три дні.
2
Можете записатися в стоматологічній клініці на процедуру реминерализации або герметизації чутливих зубів . Цей метод за короткий термін зможе позбавити вас від проблеми.
3
Ретельно стежте за гігієною порожнини рота, вчасно чистите зуби, щоб запобігти розмноженню бактерій, які виробляють послаблює зубну емаль кислоту.
4
Використання спеціальних паст з кальцієм і фтором також допоможе знизити чутливість зубів . При цьому відкриті отвори дентиновой канальців, через які відчувається біль, механічно закупорюються.
5
Частіше проводите полоскання рота водою з додаванням олії чайного дерева (в 0,5 склянки води розчиніть 3-5 крапель масла). Така процедура сприяє зміцненню зубної емалі, зубів , ясен, усуває неприємний запах, допомагає запобігти утворенню пародонтозу і карієсу.
6
Користуйтеся зубними щітками з м'якою щетиною.
7
Приймайте тільки теплу їжу. Уникайте різких переходів від холодних страв до гарячих, а також вживання кислої або занадто солодкої їжі. Це послаблює зубну емаль і сприяє утворенню мікротріщин на ній.
8
Для профілактики зайвої чутливості зубів частіше вживайте в їжу продукти, що містять кальцій, фтор і вітамін D (риба, молочні продукти, сир, горіхи, печінка).
9
В періоди загострень чутливості зубів (осінь і весна) будьте уважнішими до їх стану, не лінуйтеся дотримуватися вищенаведені рекомендації, тоді до стоматолога, можливо, зайвий раз йти не доведеться.