Як розрізати пінопласт. Як класти пеноплекс на дачі.

Скоро настане вогка осінь, за нею сувора зима. На вулиці доведеться кутатися в пальто і шарф, гріти змерзлі руки в рукавичках, стискаючи пальці в кулаки. Хочеться швидше прийти з вулиці додому, прийняти теплу ванну і, загорнувшись в рушник, полежати в теплому ліжку. Рідні стіни завжди зігріють. Але що якщо це не так, стіни у вас холодні, а будинок незатишний і непривітний. Значить, потрібно його утеплити. Найпоширеніший і недорогий утеплювач це пінопласт . Але розрізати великі аркуші ціла проблема, адже пінопласт легко ламається і кришиться.
Вам знадобиться
  • - електропаяльник
Інструкція
1
Не використовуйте для різання пінопласту звичайний ніж. Швидко і ефективно ви розріжете лист пінопласту за допомогою електропаяльника. Попередньо розплющите кінець електропаяльника молотком. Після цього надіньте на електроприлад пристосування, з металевого ковпачка пір'яний ручки. Закріпіть на кінці лезо з пиляльного полотна. Тепер нагрівайте електропаяльник, ріжте пінопласт як вам угодно.Будьте уважні - різати паяльником пінопласт слід тільки в добре провітрюваному приміщенні, з включеною витяжкою. При сильному нагріванні з пінопласту виділяється отруйний газ.
2
Ріжте лист утеплювача і розігрітій нихромовой дротом. Це найкращий інструмент для різання пенопласта.Ніхромовую нитку можна «добути» з електричних щипців для укладання волосся, фена, старого праски, кип'ятильника, електричної. В крайньому випадку, використовуйте тонку сталеву дріт. Упоперек столу натягніть ніхромовий дріт, один кінець закріпіть жорстко, а другий - через пружину. До кінців дроту підводите дроти від трансформатора, підключеного до електромережі через ЛАТР (лабораторний автотрансформатор регульований).
3
Увімкніть струм, покласти лист пінопласту на стіл поверх дроту. Потрібний розряд струму залежить від товщини ніхромового дроту і підбирається дослідним шляхом. При нагріванні достатньо, щоб дріт трохи почервоніла, але не розжарилася дочиста, інакше ви отримаєте занадто широку товщину разреза.Расположіте стіл для різання під кутом в 20-60 градусів до підлоги. Подача листа буде здійснюватися за рахунок його власної ваги шляхом ковзання. Нихромовая дріт при нагріванні сильно збільшується в довжині, тому закріпіть її з одного кінця сильної пружиною. Вона відрегулює довжину нитки.
4
Можна різати пінопласт маленької болгаркою з диском по металу і електролобзиком, в нього повинна бути вставлена спеціальна пилка (ніж із хвилястим лезом).