Як запустити небесний ліхтарик.

Хвиля захоплення небесними ліхтариками докотилася і до нашої країни. Тепер всі знають, де купити ліхтарик, як прикрасити їм свято або зробити сюрприз близьким. Залишилося запам'ятати правила запуску цього літаючого об'єкта, щоб процес був не тільки видовищним, але й безпечним.
Інструкція
1
Найголовніше - використовуйте покупні ліхтарики, придбані у великих перевірених магазинах, щоб сумнівів у якості продукції не залишалося.
2
Заздалегідь підберіть місце, де буде проводитися запуск. Це має бути відкритий простір, поблизу якого немає житлових приміщень, дерев, бензоколонок і ліній електропередач. Також заборонений запуск ліхтариків на відстані менше 50 км від аеропортів і на території повітряних шляхів.
3
Приїхавши на місце, переконайтеся, що погода видалася льотна. Сніг, дощ і підвищена вологість можуть перешкодити запуску, а вітер сильніше 3 м/с зробить політ небезпечним - розгойдуючись, папір купола може спалахнути від пальника. На всякий випадок захопіть з собою автомобільний вогнегасник або хоча б пляшку води.
4
Акуратно розкрийте упаковку з ліхтариком і дістаньте інструкцію із застосування. Обережно розгорніть ліхтарик і, взявшись за обруч в його підставі, зробіть їм русі, ніби набираєте в пакет повітря - так ліхтарик повністю розкриється і при цьому не порветься. Якщо рисовий папір все-таки трохи розірвалася, заклейте її скотчем.
5
Встановіть пальник на металеву хрестовину внизу ліхтарика. Розташуйте її строго по центру і закріпіть дротом.
6
Управлятися з цим літальним апаратом зручніше і безпечніше удвох. Перший людина повинна тримати на витягнутих руках купол ліхтарика за верхівку. Другий у цей час запальничкою приводить в робочий стан пальник. Переконайтеся, що полум'я поширилося рівномірно по всьому пальному в мисці.
7
Потримайте ліхтарик майже у землі (стежте, щоб під ним не було трави і займистого сміття), поки він не заповниться теплим повітрям. Час від запалювання до старту становить близько двох хвилин і залежить від розмірів ліхтаря.
8
Коли ви відчуєте, що ліхтарик прагне вирватися і полетіти, злегка підштовхніть його вгору і насолоджуйтеся видовищем.
Зверніть увагу
Дітям заборонено запускати небесні ліхтарики без нагляду дорослих.